Search
Close this search box.

Program Açıklaması

Bu program, Ramazan-ı Şerif’i programlı bir şekilde planlayarak ihya etmenize vesile olacak 4 görev içermektedir.

  • Bu görevlerden birincisi olan “amel”, Ramazan’ın ilk günü (11-Mart-PAZARTESİ) Sabah 09:00’da İFAM VAKFI tüm sosyal medya adreslerinde paylaşılacak salih bir ameli ve açıklamasını içeren bir görsel ile duyurulacaktır. Bu ameli o gün içerisinde hayatımızda tatbik ederek çizelgemize işaretleyeceğiz. Ramazan boyunca her gün farklı bir amel paylaşılacak, böylece her gün yerine getirilmesi gereken yeni bir görev olacaktır.
  • Yine gün içinde öğlen vakti saat 12:00’de Youtube İFAM TV’de yaklaşık 45 dakikalık bir mukabele yapılacak olup her gün bir cüz okunacaktır. Programa katılanların İFAM TV’den veya başka bir yerden takip sağlayarak her gün bir cüz Kur-an-ı Kerim okuması beklenmektedir.
  • Yine her gün saat 13.30’da Youtube İFAM TV’de bir ders yapılacak olup, katılımcılardan dersleri izlemesi ve bu dersten çıkardığı anektodu bir cümle ile de olsa ilgili dersin altına yorum yapması beklenmektedir.
  • Ramazan boyunca her akşam 22:30’da yine Youtube İFAM TV’de yayımlanacak olan bir dua dersi ile peygamber dualarını evimize, işyerimize en önemlisi dimağlarımıza ve gönüllerimize nakşeyleyeceğiz. Burada sizden beklenen ameliye ise bu videoları takip edip duaları ezberlemeye çalışmanız hiç olmaz ise not alarak uzun vadede ezberlemeniz ve hayatınızda tatbik etmenizdir.

Son olarak bu ameliyeyi de çizelgemize işaretledikten sonra Ramazan boyunca -Allah’ın izni ile-her gün bu şekilde devam edecek, program sonunda çizelgenizi sertifka.ifam.com.tr adresine yükleyerek sertifikanızı alabileceksiniz.

Buradaki amaç sertifika değil programlı bir şekilde mübarek Ramazan ayını ihya etmektir. Amellerin misli ile karşılık bulduğu bu ayı aciz kullar olarak elimizden geldiğince programlı bir şekilde ihya edebilmek niyeti ile… Allah’a emanet olunuz. Selamun Aleykum.

ÇİZELGE VE SERTİFİKA HAKKINDA

Yandaki çizelgeyi aşağıda yer alan Çizelge İndir butonuna tıklayarak pdf. formatında cihazınıza indirebilirsiniz. Çizelgeyi çıktı alınız ve odanızın görünür bir yerine asınız. Bu çizelge ramazan boyunca söz konusu görevleri istikrarlı bir şekilde sürdürebilmeniz içindir.

Program hakkında sıkça sorulan sorular. S.S.S.

  • Programdan geç haberdar oldum katılabilir miyim?

Evet , 2024 Ramazan boyunca programdan ne zaman haberdar olursanız olun bu sayfaya geldiyseniz, hemen programa dahil olun ve programın olduğu günden görevleri yerine getirmeye başlayın.  Ramazanın ardından ise eksik kalan görevleri yerine getirerek çizelgeniz ile sertifikaya başvurabilirsiniz. Allah’a emanet olunuz.

  • Program saatleri bana uymuyor o saatte izleyemezsem sonra izlesem olur mu?

Evet, olur yeterki programlı bir şekilde izleyin. Size uygun vakittede izleyip ameliyeleri yerine getirirseniz sertifikaya başvurup alabilirsiniz. Tabi ki burada önemli olan programlı olmaktır.