Search
Close this search box.

Alem-i İslam’ın Müşterek Derdi Gazze


Bir aydır aralıksız bir şekilde havadan çocuk, kadın, yaşlı demeden Müslümanlara soykırım uygulayan terörist İsrail Amerika ve Batı’dan da aldığı destek ile her geçen gün katliamlarına bir yenisini daha eklemekte hastahane, cami ve toplanma merkezleri dahil bütün binaları bombalamaktadır. Amerika ve işbirlikçilerinin bu zalimane desteklerine rağmen İslam Alemi’nden bu güne kadar kayda değer bir itiraz dahi olmamıştır. 20 yıldır açık hava cezaevine çevrilmiş olan Gazze bir aydır ateşe verilmiş durumda fakat Müslüman devlet başkanlarından bir kaçı hariç tek kelime etmemişlerdir. Devlet başkanlarının suskunluğuna rağmen Alem-i İslam’ın dört bir yanından Gazze’ye destek için toplanan milyonlarca Müslüman Siyonistlere ve işbirlikçilerini telin etmekte ve mallarını boykot etmektedirler. Diğer taraftan ise ulema-i İslam’da bulundukları bölgelerde toplantılar düzenleyerek Filistin ve Müslümanlar için neler yapılmadı gerektiğini konuşmaktadırlar. Bu kapsamda İFAM’dan İhsan Şenocak ve Mahmut Sami Gülcü hocalarımız Katar’da bulunan Hamas liderleri başta olmak üzere Gazze özelinde toplantılar yapan ulema ile bir araya geldiler. Hocalarımız ilk olarak Hamas Lideri İsmail Heniye’yi ziyaret ettiler. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan İhsan Şenocak Hocamız “İsmail Heniye ve bakanlarıyla GAZZE’yi konuşurken içeriye giren bir kardeşim mücahitlerin başkomutanına takdim ettiği yazı ile ŞİFA HASTANESİNİN vurulduğunu haber verdi. O an odada karşılıklı olarak şehadete, direnişe ve Allah Teala’nın mücahitlere vadine dair onlarca ayet-i kerime okundu. Moraller çok yüksek. İsmail Heniye, “Acaip haller yaşanıyor, Gazze’de melekler de savaşıyor. İnşaAllah yakında bir gün Osmanlı’nın çocuklarıyla omuz omuza Filistin’i siyonizmadan temizleyeceğiz.” dedi. Heniye’nin Milletimize mesajını ayrıntılı bir şekilde -inşaAllah-yazacağım.” dedi. Daha sonra Hamas’ın Halid Meşal’den önceki başkanı, Kassam Tugayları’nın kurucularından halen Hamas’ın uluslararası ilişkiler sorumlusu, Şehid Ahmed Yasin’in talebesi Dr. Musa Ebu Merzuk’u ziyaret eden hocalarımız 95 yılında Ürdün tarafından sürgün edilince 2 yıl ABD zindanlarında kalan, İsrail’e teslim edilmek üzere ABD’den ayrıldığında mücahitlerin tehdidi üzerine tekrar Ürdün’e döndürülen Dr. Musa’nın “Mücahitler günlük sadece 7 hurma ile kendilerini bu cihada hazırladı. Gazzede acaib haller oluyor; Mücahitlerin 5 kurşun attığı yerde 15 israil askeri ölüyor. Bu ve benzeri hadiseler gösteriyor ki Gazze’de melekler de savaşıyor. Allah’ın izniyle Zafer er ya da geç İslam’ın olacak.” sözüne atıfta bulundu.

Ulema heyeti ile de görüşüp açıklamalarda bulunan İhsan Hocamız buna dair de sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:
Bir aydır Müslümanların ve ulemanın tek gündemi Gazze. Bugün farklı meclislerde ulema ile “Gazze için daha fazla ne yapabiliriz?” sorusuna cevap aradık. Bu çerçevede Moritanyalı büyük muhaddis Muhammed Hasen Dedov, Dünya Alimler Birliği Genel Sekreteri Ali Muhyiddin Karadaği, Pakistan Alimler Birliği Başkanı Mevlana Fazlurrahman, Şeyh Tays el-Irâkî, Mecd Mekki ve daha pek çok alimle istişarelerde bulunduk. Ümmet hem hükümet hem de millet olarak Türkiye’den büyük beklentiler içerisinde. Rabbim bize Osmanlı gibi ümmete ve Gazze’ye imdat şerefini ihsan eylesin.

Hocalarımız son olarak
Mütevazi ofisinde ziyaret ettikleri Hamas liderlerinden Halid Meşal ile uzun ve bir o kadar da faydalı bir görüşme gerçekleştirdiler. Hocalarımız Halid Meşal’in özetle şunları söylediğini haber verdiler: “Biz inanıyoruz ki bugün Gazze için mallarını veren Osmanlı’nın torunları yarın Kudüs için canlarıyla da cihad edecektir. Meydanlarda Gazze için milyonları toplamanız mücahitleri sevindiriyor, ‘Türkiye bizimle’ diyorlar; siyonistler ve destekçileri ‘Türkiye yeniden Osmanlı’nın misyonuna sahip olacak’ diye korkuyor. Bu noktada sizden her vilayette İstanbul gibi mitingler yapmanızı ve kuşatmayı yaracak yardım gemileri göndermenizi bekliyoruz.”
Hocalarımız iki günlük gayet verimli geçen ziyaretin ardından Pazar sabah Türkiye’ye dönüş yaptılar.

Allah Azze ve Celle’den niyazımız kardeşlerimize en yakın zamanda zafer nasib etmesi ve kaybettiğimiz izzete bütün Müslümanlar olarak bizleri yeniden kavuşturmasıdır.


Paylaş:

Diğer

HASAN EFENDİ HAZRETLERİ’Nİ DAR-ı BEKAYA UĞURLADIK

Ahirete irtihal eden, Mahmud Efendi Hazretleri’nin halifesi İsmailağa Dergahı’nın son şeyhi Hasan Efendi Hazretleri’nin cenazesi Fatih Camii’nde kılınarak Edirnekapı Sakızağacı mezarlığında defnedildi. Yüzbinlerin hüsn-ü şehadetini