Search
Close this search box.

FİLİSTİN İÇİN FETH-İ MÜBÎN DUASI PROGRAMI

İzzeddin Kassam Tugayları tarafından başlatılan ‘’Aksa Tufânı’’ harekatını anma ve oradaki mücahit kardeşlerimize ‘’Feth-i Mübîn’’ duası yapmak üzere hocalarımız, ilim talebesi kardeşlerimiz ve misafirlerimizin katılımıyla programımızı ifa ettik.
Programımızda Dr.İhsan Şenocak Hocamız ve canlı bağlantı ile Filistin Alimler Birliği Başkanı Dr. Nevvaf Tekrurî konuşmacı olarak katılım sağladı.

Siz Vuruyorsunuz İki Milyar Alem-i İslam Seviniyor
İhsan Şenocak Hocaefendi konuşmalarına Tevbe suresi 24. Ayeti Kerimesi’yle başladı.
‘’Onlarla savaşın ki Allah sizin ellerinizle onları cezalandırsın, onları rezil rüsvâ etsin, onlara karşı size yardım ve zafer ihsân buyursun, baskı ve zulüm altında inleyen mü’min toplulukların gönüllerini ferahlatsın!’’

Ardından sözlerine şöyle devam etti:

‘’Gün Allahın, ellerinizle bebek katillerine dünyada o acıyı tattırma günüdür.’’

Çıkın meydan yerine, yürüyün zalimin, siyonistin üzerine! Mescid-i Aksa’da secde edeceği günü bekleyen ama engellerden, Siyonist barikatlarından dolayı mescidi aksaya giremeyen müminler sevinsin.

Ey İzzeddin Kassam’ın, Ahmed Yasin’in çocukları! Siz vuruyorsunuz şüheda seviniyor, iki milyar alem-i İslam seviniyor. Yüreklerde bir inşirah, yüreklerde bir izzet var. Allahın inayetiyle önümüzde bedeli ödenecek büyük bir zafer, büyük bir fetih var!’’

Daha sonra hocamız

onlara sivil diyen bizdeki işbirlikçilerine şu ayeti okuyarak seslendi:

‘’Size ne oldu da Allah yolunda ve “Rabbimiz, bizi halkı zalim olan bu şehirden çıkar, bize tarafından bir sahip gönder, bize katından bir yardımcı yolla! diyen çaresiz erkekler, kadınlar ve çocuklar uğrunda savaşmıyorsunuz?’’ (Nisa,75)

İsrail, Filistinlilerin mahallesine gidiyor. Çocuklarıyla beraber ambargolara direnip hayat mücadelesi veren bir kadın var..O Kadını sokağa atıyorlar onun yerine bir İsrailliyi getirip o eve yerleştiriyorlar. Hani bizdeki işbirlikçiler onlar sivil diyor ya. Bak ey Yahudi aşığı! Benim Peygamberim (a.s.m) ilk defa harp tarihine geçecek şu sözü söyledi: ‘Yaşlıları, kadınları öldürmeyin’ Ancak üzerinde yatak elbisesi olanların her biri ya MOSSAD’ın ya İsrail ordusunun adamı. Onlar orada Müslüman kadınları evlerinden çıkarmışlar, sokağa atmışlar. ‘Size yaşama hakkı yok demişler.’ Şimdi o anaların çocukları yahudilerin demirden barikatlarını yardılar. Yerin altından, yerin üstünden oraya indiler. Burada mustazaflar ‘Ya rabbi bize katından yardımcı gönder. Evlerimizi aldılar. Çocuklarımızı şehit ettiler, kızlarımızı vurdular. Şimdi sokaklarda kaldık kamplarda yaşıyoruz. İki milyar bilad-ı İslam’dan bize sahip çıkan yok mu?’ dediler. Onların feryadına Sultan Abdulhamid’den sonra Bilad-ı İslam’dan cevap veren olmadı. Şimdi o acılarla büyüyen çocukların her biri bir aslan oldu. Pentagon’a onun yavrusu İsrail’e aslan pençesiyle vuruyorlar. Yakındır denize dökülme vakti Allah’ın izniyle!

 

Selahaddin Eyyubi’nin ‘’Evvela camileri doldurun ondan sonra Kudüs’e yürüyelim’’ sözünü hatırlatan hocamız eğer sen camileri doldurur, şu sokaklara Allah boyasını vurursan göreceksin, Allah (cc) Siyonizmaya zillet, mağlubiyet, makhuriyet mührünü öyle vuracak ki Netanyahu ve yanındakiler bir daha bellerini doğrultup müslümanlara dair operasyon emrini veremeyecekler! dedi.

 

Katil İsrail Tarafından Her Geçen Gün Artan Suçlar

 

Filistin Alimler Birliği Başkanı Dr. Nevvaf Tekrurî ise konuşmalarında ciddi mevzulara değindi.

 

Allah Azze ve Celle hazırlanıp bu düşmana karşı koyan mücahid kullarına lütufta bulundu. Bu düşman, Mescid-i Aksa’mızı kirletiyor, kızlarımızı ve kız kardeşlerimizi Kudüs sokaklarında ve Mescid-i Aksa’da sürüklüyor.

Mescid-i Aksa’da, Kudüs’te, Batı Şeria’da ve 1948’de işgal edilen topraklarda yaşayan halkımıza karşı her türlü zulüm, cinayet ve saldırıyı gerçekleştiriyor. Aralarına fitne tohumları ekiyor, onlara birbirini öldürmeleri için silah veriyor dedi. Gazze’nin 17 yıldır kuşatma altında tutulduğunu hatırlatan Tekrurî, tüm bu suçlar her geçen gün artmakta ama Müslüman idarecilerin bu terör devleti ile normalleşme yolunu tutmaktadırlar. Bunun yanlış bir yol olduğunu vurgulayan Filistin Alimler Birliği Başkanı bütün Müslümanları Kudüs davasına sahip çıkmaya çağırdı.

 

Programımız Ferdi Parmaksız Hocamızın hem Kassam mücahitleri hem de Suriye ve Irak’ta zor bir görev ifa eden Mehmetçiğimize yaptığı dua ile sona erdi

Paylaş:

Diğer

HASAN EFENDİ HAZRETLERİ’Nİ DAR-ı BEKAYA UĞURLADIK

Ahirete irtihal eden, Mahmud Efendi Hazretleri’nin halifesi İsmailağa Dergahı’nın son şeyhi Hasan Efendi Hazretleri’nin cenazesi Fatih Camii’nde kılınarak Edirnekapı Sakızağacı mezarlığında defnedildi. Yüzbinlerin hüsn-ü şehadetini