Search
Close this search box.

İFAM İMAM HATİP BÖLÜMÜ ARA VERMEDİ

İFAM İmam Hatip bölümü salgının getirdiği olumsuz şartlara rağmen derslere ara vermedi. Online olarak devam eden eğitimler sayesinde müfredat döneminde aksama yaşanmadı.

İmam Hatip Proje okulunda gördükleri eğitimin yanında İFAM İmam Hatip bölümünde de İslami İlimler tahsili gören gençler salgın döneminde de hız kesmedi.

Lise eğitimlerinin yanında İFAM programına devam eden gençlerin tabi oldukları program şu şekilde; 

İFAM İMAM-HATİP LİSE BÖLÜMÜNDE, ÖRGÜN LİSE EĞİTİMİ GÖREN ÖĞRENCİLERE OKULLA BİRLİKTE İSLAMİ İLİMLER EĞİTİMİ VERİLMEKTEDİR.

İMAM-HATİP ÖĞRENCİLERİ OKUL DERSLERİNE EK OLARAK KURAN-I KERİM, SARF, NAHİV, FIKIH, TEFSİR, HADİS, AKAİD DERSLERİ OKUMAKTADIR. ÖĞRENCİLERE HAFTALIK DÜZENLİ OLARAK BİLİNÇLENDİRME KONUŞMALARI YAPILMAKTADIR. PANDEMİ SÜRENCİNDE DE EĞİTİM FAALİYETİMİZ ONLİNE OLARAK HIZ KESMEDEN DEVAM ETTİ.

 10. 11. VE 12. SINIFLAR OLMAK ÜZERE 3 SINIFIMIZ TOPLAM 33 ÖĞRENCİMİZ VAR. HER SINIF OKUL DERSLERİNE EK OLARAK GÜNDE 3 DERS OKUYOR. 12. SINIFLAR İSE SADECE ÜNİVERSİTE SINAVINA HAZIRLANMAKTALAR.

10.SINIF DERSLERİ: FIKIH (FIKHU’L-MÜYESSER KİTABINDAN) NAHİV (ECRUMİ) VE KURAN-I KERİM (HAFIZ OLANLAR HAFIZLIKLARINI, HAFIZ OLMAYANLAR YENİ EZBER VE YÜZÜNE DİNLETİYORLAR)

11.SINIF DERSLERİ: TEFSİR (CELALEYN) AKAİD (TAHAVİ AKAİDİ) VE FIKIH (FIKHU’L-MÜYESSER)

Paylaş:

Diğer

HASAN EFENDİ HAZRETLERİ’Nİ DAR-ı BEKAYA UĞURLADIK

Ahirete irtihal eden, Mahmud Efendi Hazretleri’nin halifesi İsmailağa Dergahı’nın son şeyhi Hasan Efendi Hazretleri’nin cenazesi Fatih Camii’nde kılınarak Edirnekapı Sakızağacı mezarlığında defnedildi. Yüzbinlerin hüsn-ü şehadetini