Search
Close this search box.

İFAM KONYA ŞUBEMİZ DE UZAKTAN DERSLERİNE DEVAM EDİYOR !

Samsun ‘İFAM’ bünyesindeki diğer şubeler gibi, bizlerde “Konya Şubesi” olarak bu zorlu süreçte yüz yüze yapılan derslerimize ara vermek zorunda kalmıştık. Sürecin başından bu yana, internet üzerinden gerçekleştirdiğimiz derslere hâlâ devam etmekteyiz.
Şubemizde; İlim tahsilleri devam etmekte olan 45 talebemiz bulunmaktadır. Hamdolsun ki bu süreçte kardeşlerimiz, zorlu zamanlara rağmen derslerini aksatmadan yüz yüze eğitimde gösterdikleri ihtimâmı aynı aşk ve vecd ile internet üzerinden yapılan derslerde de göstermektedir.
Talebe kardeşlerimiz; İFAM yanı sıra örgün eğitimlerine İlahiyat fakültesinden devam ettikleri için vize imtihanları yerine geçecek olan ev ödevlerini yapabilmek için uzun ve yorucu bir mesâi kat ettiler.
Bizler de bu noktada kardeşlerimizin ödevlerine yardımcı olmak adına, İFAM ders programını hafifleterek onlara destek olmaya çalıştık.
Ramazan boyu İhsan Şenocak hocamızın Lalegül TV ve Sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayımlanan Mişkâtü’l- Mesâbîh derslerini ve İstanbul şube müdürümüz Abdullah Kadıoğlu hocamızında İnstagram’dan canlı olarak yaptığı Oruç Mektebi sohbetlerini takip ettik.

Bayramdan sonra da uzaktan derslerimiz tam hızıyla devam edecektir.

Paylaş:

Diğer

HASAN EFENDİ HAZRETLERİ’Nİ DAR-ı BEKAYA UĞURLADIK

Ahirete irtihal eden, Mahmud Efendi Hazretleri’nin halifesi İsmailağa Dergahı’nın son şeyhi Hasan Efendi Hazretleri’nin cenazesi Fatih Camii’nde kılınarak Edirnekapı Sakızağacı mezarlığında defnedildi. Yüzbinlerin hüsn-ü şehadetini