İFAM KONYA ŞUBEMİZ DE UZAKTAN DERSLERİNE DEVAM EDİYOR !

Samsun ‘İFAM’ bünyesindeki diğer şubeler gibi, bizlerde “Konya Şubesi” olarak bu zorlu süreçte yüz yüze yapılan derslerimize ara vermek zorunda kalmıştık. Sürecin başından bu yana, internet üzerinden gerçekleştirdiğimiz derslere hâlâ devam etmekteyiz.
Şubemizde; İlim tahsilleri devam etmekte olan 45 talebemiz bulunmaktadır. Hamdolsun ki bu süreçte kardeşlerimiz, zorlu zamanlara rağmen derslerini aksatmadan yüz yüze eğitimde gösterdikleri ihtimâmı aynı aşk ve vecd ile internet üzerinden yapılan derslerde de göstermektedir.
Talebe kardeşlerimiz; İFAM yanı sıra örgün eğitimlerine İlahiyat fakültesinden devam ettikleri için vize imtihanları yerine geçecek olan ev ödevlerini yapabilmek için uzun ve yorucu bir mesâi kat ettiler.
Bizler de bu noktada kardeşlerimizin ödevlerine yardımcı olmak adına, İFAM ders programını hafifleterek onlara destek olmaya çalıştık.
Ramazan boyu İhsan Şenocak hocamızın Lalegül TV ve Sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayımlanan Mişkâtü’l- Mesâbîh derslerini ve İstanbul şube müdürümüz Abdullah Kadıoğlu hocamızında İnstagram’dan canlı olarak yaptığı Oruç Mektebi sohbetlerini takip ettik.

Bayramdan sonra da uzaktan derslerimiz tam hızıyla devam edecektir.

Paylaş:

Diğer

İFAM MEZUNİYET PROGRAMI TERTİB EDİLDİ

İfam 2022.2023 mezuniyet programında 16. Mezunlarını verdi. Halka halka büyüyen İFAM, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen bir kısmının beş yılını bir kısmının da ihtisas programı ile

Külliyat’tan Hayır Sofrası Etkinliği…

Külliyat Anadolu Lisesi olarak; geliri farklı hayır kurum ve alanlarında kullanmak üzere hayır sofrası çalışması yaptık. Allah yapılan hayırları ve hayır soframızı dergahında kabul buyursun.

Ali Hâni el-Akrabâvî Hoca İFAM’ı ziyaret etti.

Ürdün’de mukim Filistinli sarf-nahiv-belağat-tefsir alimi ve youtube aracılığı ile 2500 den fazla dersi yayınlanmış halihazırda Ürdün’de ve Türkiye’deki medreselerde İslami ilimlere dair dersler vermeye devam

İFAM'daki yeniliklerden ve organizasyonlardan haberdar olmak için sizde kayıt olun