İFAM MEZUNİYET PROGRAMI TERTİB EDİLDİ

İfam 2022.2023 mezuniyet programında 16. Mezunlarını verdi.

Halka halka büyüyen İFAM, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen bir kısmının beş yılını bir kısmının da ihtisas programı ile birlikte 7 yılını tamamlayan talebeleri için mezuniyet gecesi düzenledi.

İFAM’ın her halkasında öğrencilerin ilk öğrendiği şey şudur: “Sizlere ileride bir soru yöneltiğinde ‘Hocamız şöyle söyledi’ değil ‘Allah Teala şöyle buyurdu, Resulullah efendimiz Aleyhisselam şöyle haber verdi’ demek olmalıdır”.
İslamın bir emir eri olan İFAM hakikate kendilerini adayacak, öğrendiklerini bilmeyenlere aktaracak, maziyi istikbale hatırlatacak Üstad Necip Fazıl’ın “beklenen nesil” dediği 16. mezunlarını vermiştir.

Serbest kürsünün olduğu programda mezun olan kardeşlerimiz İFAM’da geçirdikleri güzel günlere dair hatıralarını paylaşıp İFAM öncesi ve sonrası hayatlarının bir muhasebesini yaptılar. Geçirdiği bu kıymetli günleri fotoğraf ve videolar ile bir slayt üzerinden kendilerinden sonra mezun olacak kardeşlerine gösterdiler.
Mezun olan talebeler arasında bulunan Doğu Türkistan’lı kardeşlerimiz de kısaca hayatlarından bahsettiler.
Doğu Türkistan adı bir ülkeden çok ümmetin kanayan yarasını ifade eder. Türkiye’ye Mao’nun çocuklarının ülkelerindeki tahriblerini önlemek ve çözüm aramak için gelen kardeşlerimiz 2 yıl boyunca ihtisas programını “Ülkemize dönünce ufuklara yeniden İslam diye haykıracak, yaptığımız çağrılar ile yaşanan zulme son vereceğiz” heyecanı ile bitirmişlerdir.

Programa konuşmacı olarak katılan İFAM Vakıf başkanı Selim Seyhan Hocamız ise İslâmî ilimlerin kıymeti ve ilim adamının vazifesine dair bir konuşma yaptı. Allah Azze ve Celle’nin önemli zamanları vardır ve onları gizlemiştir diyen Selim hocamız her gece mutlaka duaların kabul olunduğu bir saatin varlığına dikkat çekerek Müzzemil suresinin ilk ayetlerini tefsir etti.

Son olarak program, dönem birincilerine futbol turnuvasında birinci olan takımlara ve mezun olan kardeşlerimize belge ve hediyelerini takdim ederek sona ermiştir.

Rabbimiz mezun olan ve olacak kardeşlerimizi ilim amel ve ihlas üçlüsünden ayırmasın.


Paylaş:

Diğer

Külliyat’tan Hayır Sofrası Etkinliği…

Külliyat Anadolu Lisesi olarak; geliri farklı hayır kurum ve alanlarında kullanmak üzere hayır sofrası çalışması yaptık. Allah yapılan hayırları ve hayır soframızı dergahında kabul buyursun.

Ali Hâni el-Akrabâvî Hoca İFAM’ı ziyaret etti.

Ürdün’de mukim Filistinli sarf-nahiv-belağat-tefsir alimi ve youtube aracılığı ile 2500 den fazla dersi yayınlanmış halihazırda Ürdün’de ve Türkiye’deki medreselerde İslami ilimlere dair dersler vermeye devam

EK MÜLAKAT SONUÇLARI AÇIKLANDI

Açık öğretim okuyan üniversiteli ve liseli kardeşlerimize yönelik 12 Ağustos tarihinde yapılan mülakat sonuçları açıklandı. Mülakatlar Samsun Ondokuzmayıs İFAM Merkez Binasında gerçekleşti. Yoğun istişareler neticesinde

İFAM'daki yeniliklerden ve organizasyonlardan haberdar olmak için sizde kayıt olun