Search
Close this search box.

İFAM MEZUNİYET PROGRAMI TERTİB EDİLDİ

İfam 2022.2023 mezuniyet programında 16. Mezunlarını verdi.

Halka halka büyüyen İFAM, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen bir kısmının beş yılını bir kısmının da ihtisas programı ile birlikte 7 yılını tamamlayan talebeleri için mezuniyet gecesi düzenledi.

İFAM’ın her halkasında öğrencilerin ilk öğrendiği şey şudur: “Sizlere ileride bir soru yöneltiğinde ‘Hocamız şöyle söyledi’ değil ‘Allah Teala şöyle buyurdu, Resulullah efendimiz Aleyhisselam şöyle haber verdi’ demek olmalıdır”.
İslamın bir emir eri olan İFAM hakikate kendilerini adayacak, öğrendiklerini bilmeyenlere aktaracak, maziyi istikbale hatırlatacak Üstad Necip Fazıl’ın “beklenen nesil” dediği 16. mezunlarını vermiştir.

Serbest kürsünün olduğu programda mezun olan kardeşlerimiz İFAM’da geçirdikleri güzel günlere dair hatıralarını paylaşıp İFAM öncesi ve sonrası hayatlarının bir muhasebesini yaptılar. Geçirdiği bu kıymetli günleri fotoğraf ve videolar ile bir slayt üzerinden kendilerinden sonra mezun olacak kardeşlerine gösterdiler.
Mezun olan talebeler arasında bulunan Doğu Türkistan’lı kardeşlerimiz de kısaca hayatlarından bahsettiler.
Doğu Türkistan adı bir ülkeden çok ümmetin kanayan yarasını ifade eder. Türkiye’ye Mao’nun çocuklarının ülkelerindeki tahriblerini önlemek ve çözüm aramak için gelen kardeşlerimiz 2 yıl boyunca ihtisas programını “Ülkemize dönünce ufuklara yeniden İslam diye haykıracak, yaptığımız çağrılar ile yaşanan zulme son vereceğiz” heyecanı ile bitirmişlerdir.

Programa konuşmacı olarak katılan İFAM Vakıf başkanı Selim Seyhan Hocamız ise İslâmî ilimlerin kıymeti ve ilim adamının vazifesine dair bir konuşma yaptı. Allah Azze ve Celle’nin önemli zamanları vardır ve onları gizlemiştir diyen Selim hocamız her gece mutlaka duaların kabul olunduğu bir saatin varlığına dikkat çekerek Müzzemil suresinin ilk ayetlerini tefsir etti.

Son olarak program, dönem birincilerine futbol turnuvasında birinci olan takımlara ve mezun olan kardeşlerimize belge ve hediyelerini takdim ederek sona ermiştir.

Rabbimiz mezun olan ve olacak kardeşlerimizi ilim amel ve ihlas üçlüsünden ayırmasın.


Paylaş:

Diğer

Katar’da Gazze Toplantısı

İhsan Şenocak Hocamız Mahmut Sami Gülcü ve Abdullah Kadıoğlu hocalarımızla birlikte Katar’daki Gazze gündemli toplantıya iştirak etti. Birçok İslam ülkesinden alimin istişarelerde bulunup kararlar almak

Yasin Aktay İFAM’ı Ziyaret Etti.

Yurt içi ve yurt dışında birçok dergide makaleleri yayınlanan ve birçok araştırma projesinde yer alan Prof. Dr. Yasin Aktay ve Prof. Abdulmecid Zindani’nin oğlu Abdullah