İFAM, RAMAZAN YARDIMLARI İÇİN TRABLUSŞAM’DAYDI

İFAM, RAMAZAN YARDIMLARI İÇİN TRABLUSŞAM’DAYDI

Ramazan ayı içerisinde yedi ülkeye gerçekleştirilecek olan yardımların ilki Lübnan’ın Trablusşam şehrindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

İnfak sahibi bir Müslüman’ın yardımlarını ihtiyaç sahiplerine teslim etmek ve ilmi faaliyetlerde bulunan müesseselerle temaslarda bulunmak için Lübnan’ın Trablusşam şehrine ziyaret gerçekleştiren Mahmut Sami Gülcü ve Abdullah Kadıoğlu hocalarımız çalışmalarını tamamlayıp Türkiye’ye döndü.

Trablus Üniversitesi’nin organizesinde başta yetim aileler olmak üzere zor durumdaki 1000 aileye emanetler “HALİFETÜ’L MÜSLİMİN YAVUZ SULTAN SELİM HÂN HAYRATI” adı altında teslim edildi. Lübnan dışında Somali, Etiyopya, Çad,  Moritanya, Afganistan ve Irak’tan oluşan toplam 7 ülkeye yapılacak olan Ramazan yardımlarının geri kalanı için hazırlıklarını sürdüren İFAM, önümüzdeki günlerde bu ülkelerde de emanetleri sahiplerine ulaştırmayı hedefliyor.

Allah Teâlâ bütün hayır sahibi Müslümanların hayırlarını kabul buyurup ziyadesiyle mükâfatlandırsın.

Gayret bizden tevfik ise Rabbimizdendir.

Paylaş:

Diğer

İFAM MEZUNİYET PROGRAMI TERTİB EDİLDİ

İfam 2022.2023 mezuniyet programında 16. Mezunlarını verdi. Halka halka büyüyen İFAM, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen bir kısmının beş yılını bir kısmının da ihtisas programı ile

Külliyat’tan Hayır Sofrası Etkinliği…

Külliyat Anadolu Lisesi olarak; geliri farklı hayır kurum ve alanlarında kullanmak üzere hayır sofrası çalışması yaptık. Allah yapılan hayırları ve hayır soframızı dergahında kabul buyursun.

Ali Hâni el-Akrabâvî Hoca İFAM’ı ziyaret etti.

Ürdün’de mukim Filistinli sarf-nahiv-belağat-tefsir alimi ve youtube aracılığı ile 2500 den fazla dersi yayınlanmış halihazırda Ürdün’de ve Türkiye’deki medreselerde İslami ilimlere dair dersler vermeye devam

İFAM'daki yeniliklerden ve organizasyonlardan haberdar olmak için sizde kayıt olun