Search
Close this search box.

İFAM, RAMAZAN YARDIMLARI İÇİN TRABLUSŞAM’DAYDI

İFAM, RAMAZAN YARDIMLARI İÇİN TRABLUSŞAM’DAYDI

Ramazan ayı içerisinde yedi ülkeye gerçekleştirilecek olan yardımların ilki Lübnan’ın Trablusşam şehrindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

İnfak sahibi bir Müslüman’ın yardımlarını ihtiyaç sahiplerine teslim etmek ve ilmi faaliyetlerde bulunan müesseselerle temaslarda bulunmak için Lübnan’ın Trablusşam şehrine ziyaret gerçekleştiren Mahmut Sami Gülcü ve Abdullah Kadıoğlu hocalarımız çalışmalarını tamamlayıp Türkiye’ye döndü.

Trablus Üniversitesi’nin organizesinde başta yetim aileler olmak üzere zor durumdaki 1000 aileye emanetler “HALİFETÜ’L MÜSLİMİN YAVUZ SULTAN SELİM HÂN HAYRATI” adı altında teslim edildi. Lübnan dışında Somali, Etiyopya, Çad,  Moritanya, Afganistan ve Irak’tan oluşan toplam 7 ülkeye yapılacak olan Ramazan yardımlarının geri kalanı için hazırlıklarını sürdüren İFAM, önümüzdeki günlerde bu ülkelerde de emanetleri sahiplerine ulaştırmayı hedefliyor.

Allah Teâlâ bütün hayır sahibi Müslümanların hayırlarını kabul buyurup ziyadesiyle mükâfatlandırsın.

Gayret bizden tevfik ise Rabbimizdendir.

Paylaş:

Diğer

HASAN EFENDİ HAZRETLERİ’Nİ DAR-ı BEKAYA UĞURLADIK

Ahirete irtihal eden, Mahmud Efendi Hazretleri’nin halifesi İsmailağa Dergahı’nın son şeyhi Hasan Efendi Hazretleri’nin cenazesi Fatih Camii’nde kılınarak Edirnekapı Sakızağacı mezarlığında defnedildi. Yüzbinlerin hüsn-ü şehadetini