İFAM Talebeleri Kardeşleriyle Buluştu

Cenab-ı Hakk’ın ihsanıyla her sene icra edilen İfam Yaz Akademisi Programı’nın 5. si başladı. Edirne’den Kars’a Türkiye’nin dört bir yanından ilim tahsili için yollara düşen ilim talebeleri; Tefsir, Fıkıh, Hadis, Arapça gibi İslami İlimlerin kapısını aralamaya vesile olacak yoğun bir programa Bismillah dediler.
İfam talebeleri, Allah yolunda rıhleye çıkan kardeşlerimizi, Ensar-Muhacir arasında kurulan uhuvveti yeniden ihya etmek niyetiyle düzenledikleri hasbihal programı ile karşıladılar. Kuran tilaveti ile başlayan program musafaha ve yatsı namazından sonra hasbihal ile devam etti. Kardeşlerimiz yeniden İslam’ı muzaffer kılmak adına; Rasul-u Ekrem (aleyhisselam), Sahabe-i Kiram (radiyallahu anhum) ve Ulema-i İslam (rahmetullahi aleyhim ecmain)’in çizdikleri yolu adım adım takip edeceklerine dair ahidlerini tazelediler.

Paylaş:

Diğer

İFAM MEZUNİYET PROGRAMI TERTİB EDİLDİ

İfam 2022.2023 mezuniyet programında 16. Mezunlarını verdi. Halka halka büyüyen İFAM, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen bir kısmının beş yılını bir kısmının da ihtisas programı ile

Külliyat’tan Hayır Sofrası Etkinliği…

Külliyat Anadolu Lisesi olarak; geliri farklı hayır kurum ve alanlarında kullanmak üzere hayır sofrası çalışması yaptık. Allah yapılan hayırları ve hayır soframızı dergahında kabul buyursun.

Ali Hâni el-Akrabâvî Hoca İFAM’ı ziyaret etti.

Ürdün’de mukim Filistinli sarf-nahiv-belağat-tefsir alimi ve youtube aracılığı ile 2500 den fazla dersi yayınlanmış halihazırda Ürdün’de ve Türkiye’deki medreselerde İslami ilimlere dair dersler vermeye devam

İFAM'daki yeniliklerden ve organizasyonlardan haberdar olmak için sizde kayıt olun