Search
Close this search box.

İFAM Talebeleri Kardeşleriyle Buluştu

Cenab-ı Hakk’ın ihsanıyla her sene icra edilen İfam Yaz Akademisi Programı’nın 5. si başladı. Edirne’den Kars’a Türkiye’nin dört bir yanından ilim tahsili için yollara düşen ilim talebeleri; Tefsir, Fıkıh, Hadis, Arapça gibi İslami İlimlerin kapısını aralamaya vesile olacak yoğun bir programa Bismillah dediler.
İfam talebeleri, Allah yolunda rıhleye çıkan kardeşlerimizi, Ensar-Muhacir arasında kurulan uhuvveti yeniden ihya etmek niyetiyle düzenledikleri hasbihal programı ile karşıladılar. Kuran tilaveti ile başlayan program musafaha ve yatsı namazından sonra hasbihal ile devam etti. Kardeşlerimiz yeniden İslam’ı muzaffer kılmak adına; Rasul-u Ekrem (aleyhisselam), Sahabe-i Kiram (radiyallahu anhum) ve Ulema-i İslam (rahmetullahi aleyhim ecmain)’in çizdikleri yolu adım adım takip edeceklerine dair ahidlerini tazelediler.

Paylaş:

Diğer

HASAN EFENDİ HAZRETLERİ’Nİ DAR-ı BEKAYA UĞURLADIK

Ahirete irtihal eden, Mahmud Efendi Hazretleri’nin halifesi İsmailağa Dergahı’nın son şeyhi Hasan Efendi Hazretleri’nin cenazesi Fatih Camii’nde kılınarak Edirnekapı Sakızağacı mezarlığında defnedildi. Yüzbinlerin hüsn-ü şehadetini