İFAM’da AKÂİD KAMPI

 

İFAM’da tüm ilim talebelerinin katıldığı bir hafta sürecek olan “AKÂİD KAMPI” başladı.

İslâm’ın temel akide konularının yoğun bir şekilde ele alınacağı programda bir hafta boyunca temel mevzular, güncel tartışmalarla birlikte işlenecek. İhsan Şenocak hocamızın akdedeceği derslerde, kendisinin telif etmiş olduğu ve yakında yayın hayatına çıkacak olan Fıkhu’l-Ekber şerhi takip edilecek.

Derslerde günümüzde farklı anlayışların, iman esasları etrafında oluşturmaya çalıştığı şüphelere delilleriyle birlikte cevaplar verilecek.

 

Paylaş:

Diğer

İFAM MEZUNİYET PROGRAMI TERTİB EDİLDİ

İfam 2022.2023 mezuniyet programında 16. Mezunlarını verdi. Halka halka büyüyen İFAM, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen bir kısmının beş yılını bir kısmının da ihtisas programı ile

Külliyat’tan Hayır Sofrası Etkinliği…

Külliyat Anadolu Lisesi olarak; geliri farklı hayır kurum ve alanlarında kullanmak üzere hayır sofrası çalışması yaptık. Allah yapılan hayırları ve hayır soframızı dergahında kabul buyursun.

Ali Hâni el-Akrabâvî Hoca İFAM’ı ziyaret etti.

Ürdün’de mukim Filistinli sarf-nahiv-belağat-tefsir alimi ve youtube aracılığı ile 2500 den fazla dersi yayınlanmış halihazırda Ürdün’de ve Türkiye’deki medreselerde İslami ilimlere dair dersler vermeye devam

İFAM'daki yeniliklerden ve organizasyonlardan haberdar olmak için sizde kayıt olun