Search
Close this search box.

İFAM’da İslami İlimler Eğitimi almak isteyen Kardeşlerimiz İçin Başvurularımız Başlamıştır.

Üniversitenin yanında İslami İlimler Eğitimi de almak isteyen gençler! 

–    Üniversiteyi örgün okuyan tüm kardeşlerimiz için
KAÇIRILMAYACAK FIRSAT!

İslam’ı, Keşmirî ve Kevserî’de ilim, Nedvî ve Necip Fazıl’da fikir, Ali Haydar Efendi’de zühd, II. Abdulhamid’te feraset, İmam Şamil’de cihad, Hasan el Benna’da aksiyon olarak gören gençler yetiştirmeyi gaye edinen İLMİ VE FİKRİ ARAŞTIRMALAR MERKEZİNİN yeni dönem başvuruları başlamıştır.
İslam Ümmeti’nin İlmî mirası ve Alem-i İslam’daki muasır ilim merkezleri incelenerek telif edilen müfredatıyla İFAM, İlahiyat ve diğer fakültelerde örgün öğrenim görenlere Kur’an-ı Kerîm’i ve Sünnet-i Seniyye’yi sorgulayan değil, Kur’an ve Sünnet çerçevesinde çağı sorgulayan, bu çerçevede çözümler üreten bir idrakle meseleleri tahlil eden, İslam’ın çağa tatbikinde rol alan istikamet sahibi alimler/akademisyenler yetiştirmeyi hedeflemektedir.
Merkezi Samsun olmak üzere Türkiye’nin 14 ilinde bulunan şube ve temsilcilikleriyle eğitime hazır halde siz ilim taliplerini beklemektedir. Kontenjanlarımız sınırlı olup başvuru şartlarımız ön kayıt formunda yer almaktadır.

BAŞVURU TARİHİ: 06.08.2021 – 06.09.2021

Başvuru için;
www.ifam.org.tr
Detaylı bilgi için: 0850 346 26 83
Merkez (Samsun)  İrtibat: (0530 119 42 55) (0534 072 84 40) (0546 760 55 02)

Paylaş:

Diğer

HASAN EFENDİ HAZRETLERİ’Nİ DAR-ı BEKAYA UĞURLADIK

Ahirete irtihal eden, Mahmud Efendi Hazretleri’nin halifesi İsmailağa Dergahı’nın son şeyhi Hasan Efendi Hazretleri’nin cenazesi Fatih Camii’nde kılınarak Edirnekapı Sakızağacı mezarlığında defnedildi. Yüzbinlerin hüsn-ü şehadetini