İFAM’IN BUHARİ-i ŞERİF HAFIZLARI

İlim talebeleri İFAM müfredatında gördükleri eğitim yanında hususi çalışmalarala da kendilerini geliştiriyor. Kur’an-ı Kerim’i hıfzının yanında Buhari-i Şerif’i de ezberleyen ilim talebeleri hadis hafızı da oluyor.

Kur’an-ı Kerim’den sonra İslam’ın en önemli kaynağı olan ve Allah Rasulü sallallahualeyhivesellem’in en sahih hadislerinin toplandığı kaynakların birincisi olarak kabul edilen İmam Buhari hazretlerinin Camiu’s Sahih İFAM’da tahsil hayatanını sürdüren talebe kardeşlerimiz tarafından hıfz ediliyor. Hafız Ferdi Parmaksız hocamızın hadislerini dinlediği hem Kur’an-ı Hakim hem de Buharî Şerif hafızı olan ve İFAM’ın Külliyat Andolu Lisesi’nde burslu olarak okuyan Enes Ablak kardeşimizden o hafızlardan bir tanesi. Rabbimiz hem Enes kardeşimizin şahsın da bütün ilim talebelerine üstün muvaffakiyetler lütefetsin inşaAllah.

Paylaş:

Diğer

İFAM MEZUNİYET PROGRAMI TERTİB EDİLDİ

İfam 2022.2023 mezuniyet programında 16. Mezunlarını verdi. Halka halka büyüyen İFAM, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen bir kısmının beş yılını bir kısmının da ihtisas programı ile

Külliyat’tan Hayır Sofrası Etkinliği…

Külliyat Anadolu Lisesi olarak; geliri farklı hayır kurum ve alanlarında kullanmak üzere hayır sofrası çalışması yaptık. Allah yapılan hayırları ve hayır soframızı dergahında kabul buyursun.

Ali Hâni el-Akrabâvî Hoca İFAM’ı ziyaret etti.

Ürdün’de mukim Filistinli sarf-nahiv-belağat-tefsir alimi ve youtube aracılığı ile 2500 den fazla dersi yayınlanmış halihazırda Ürdün’de ve Türkiye’deki medreselerde İslami ilimlere dair dersler vermeye devam

İFAM'daki yeniliklerden ve organizasyonlardan haberdar olmak için sizde kayıt olun