Search
Close this search box.

İFAM’IN BUHARİ-i ŞERİF HAFIZLARI

İlim talebeleri İFAM müfredatında gördükleri eğitim yanında hususi çalışmalarala da kendilerini geliştiriyor. Kur’an-ı Kerim’i hıfzının yanında Buhari-i Şerif’i de ezberleyen ilim talebeleri hadis hafızı da oluyor.

Kur’an-ı Kerim’den sonra İslam’ın en önemli kaynağı olan ve Allah Rasulü sallallahualeyhivesellem’in en sahih hadislerinin toplandığı kaynakların birincisi olarak kabul edilen İmam Buhari hazretlerinin Camiu’s Sahih İFAM’da tahsil hayatanını sürdüren talebe kardeşlerimiz tarafından hıfz ediliyor. Hafız Ferdi Parmaksız hocamızın hadislerini dinlediği hem Kur’an-ı Hakim hem de Buharî Şerif hafızı olan ve İFAM’ın Külliyat Andolu Lisesi’nde burslu olarak okuyan Enes Ablak kardeşimizden o hafızlardan bir tanesi. Rabbimiz hem Enes kardeşimizin şahsın da bütün ilim talebelerine üstün muvaffakiyetler lütefetsin inşaAllah.

Paylaş:

Diğer

DUYURU- SERTİFİKA HAKKINDA

2024 Ramazan Programı Sertifikası Hakkında Duyuru Şuanda sertifika alınamamaktadır. Sertifika sistemimizde çalışma mevcuttur. Çalışma bu hafta tamamlanacak olup, programa başvuru yaptığınız e-posta adresine veya cep