Search
Close this search box.

İhsan Şenocak Hocamız Çorum’daydı.

İhsan Şenocak hocamız Çorum’daydı. 

İhsan Şenocak hocamız 16.10.2022 Pazar günü ÇAĞRI Eğitim Vakfı ve İFAM Çorum şubesinin ortak düzenlediği birtakım programlara katılmak üzere Çorum’daydılar. 

Programlar kapsamında ilk olarak ÇAĞRI Vakfı/İFAM Çorum Şubesinde Çorum İFAM’da okuyan talebe kardeşlerimiz ve Çorum ve Çevre illerden gelen üniversiteli gençler ile buluşarak “İlim, fikir ve harekette Müslümanca Duruş” üzerine hasbihal eden İhsan Şenocak hocamız program akabinde katılan genç kardeşlerimiz için “Bakışlarında, duruşlarında, yorumlarında gördüğüm aşk, yarınlara dair umutlarımı artırdı. Elhamdulillah.” Yorumunda bulundu. 

Akabinde Çorum Kitap Fuarın’daki Söyleşi programına katılan hocamız “Gençlik Nereye?” İsimli söyleşi programında “İslam Gençliğinin Varoluş Esasları” başlığı etrafında konuşan hocamız ” “Sadece İslam, yalnız İslam” diyen gençlerin duruşundaki kararlılık bu topraklarda “İslam’ın kalıcı, küfrün ise geçici” olduğunu müjdeliyor. ” Yorumunda bulundu. 

Ardından Çorum’daki 3. Program olarak Devlet Tiyatro Salonundaki konferans’a katılan hocamız “İslam’ın ilim, adalet, hakkaniyet, insan hakları, hukuk ve sömürüye hayır diyen yönünü batı uygarlığı ile mukayese ederek kıymetlendirdi. Programların akabinde “Bugün ideolocyaların ise yarın İSLAM’ındır.” Yorumunda bulundular. 

Ve son olarak Siyah Lalaler Medrese’sinde İslam’ın Kızlarına konuşan İhsan Şenocak hocamız İslam’ın kızlarına ufuk verecek 6 büyük kadından bahsederek:  

1-İslam’a kızını adayan kadın Hz. Meryem’in annesi,  

2- Adanan kadın Yalnız başına Doğru Roma’ya, Yanlışa, Siyonizmaya direnen İslam’dan, İman’dan taviz vermeyen Hz. Meryem,  

3- Küfür evinde İslam mücadelesi veren kadın Hz. Asiye, 

4- Ahzap suresinden bütün ümmetin kızlarına anne olacak İslam’ın kızlarının ortak özellikleri,  

5- Kendisini kimse anlamazken Allah-u teala’nın sesini işitip duasına icabet ettiği kadın Havle, 

6- Ve son olarak Buruc Suresi özelinde imanı uğrunda biricik yavrusuyla ateşlere atılan ama imanından asla vazgeçmeyen büyük kadınları konu alan veciz bir konuşma gerçekleştirdiler.  

Yapılan 4 ayrı programda da bizleri yalnız bırakmayarak yoğun teveccühleriyle salonları lebaleb dolduran Çorum’lu kardeşlerimize ve yoğun programına rağmen davetimize icabet eden İhsan Şenocak hocamıza şükranlarımızı sunuyoruz, Allah-u Teala razı olsun.  

Kaynak: Çorum ÇAĞRI Eğitim Vakfı/ Çorum İFAM 

Paylaş:

Diğer

DUYURU- SERTİFİKA HAKKINDA

2024 Ramazan Programı Sertifikası Hakkında Duyuru Şuanda sertifika alınamamaktadır. Sertifika sistemimizde çalışma mevcuttur. Çalışma bu hafta tamamlanacak olup, programa başvuru yaptığınız e-posta adresine veya cep