Search
Close this search box.

İhsan Şenocak Hocamız Sudan Hartum’da

İhsan hocamız İFAM başkanı Selim Seyhan, İstanbul Şube sorumlusu Abdullah Kadıoğlu ile birlikte Sudan’a ziyaret gerçekleştirdi. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr Fida el-Meczub hocanında refakat ettiği ziyarette Sudan’ın ileri gelen kanaat önderleri ve alimleri ziyaret edilerek önemli istişareler gerçekleştirildi.
Ziyaret esnasında Nileyn mescidinde İslam kardeşliği ve Kudüs davamız muhtevalı bir Cuma hutbesi irad eden İhsan hocamız Kur-an Kerim ve İslami İlimler üniversitesinde düzenlenen panelde “Kuraniyyun” muhtevalı bir sunumda bulundu.
Ziyaret esnasında Sudan Hartum’da öğrenim gören Türkiyeli öğrenciler ve Sudan’da faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşlarımızla buluşmalar terip edildi.
Sudan Yüksek Fıkıh Konseyi, Sudan Alimler Birliği ve İlmi Araştırmalar merkezi ziyaretlerinde ilim ve fikir adamlarıyla gerçekleştirilen panelde de fikir teatisinde bulunuldu.

Paylaş:

Diğer

HASAN EFENDİ HAZRETLERİ’Nİ DAR-ı BEKAYA UĞURLADIK

Ahirete irtihal eden, Mahmud Efendi Hazretleri’nin halifesi İsmailağa Dergahı’nın son şeyhi Hasan Efendi Hazretleri’nin cenazesi Fatih Camii’nde kılınarak Edirnekapı Sakızağacı mezarlığında defnedildi. Yüzbinlerin hüsn-ü şehadetini