İSLAMİ HAYAT OKULUNA KAYIT İÇİN GEÇ KALMAYIN

Ramazan Medresesi programıyla halka açık dersler akdetmeye başlayan İFAM yeni bir programı daha hayata geçiriyor. “İslami Hayat Okulu” serlevhasıyla 5 Haziran Cumartesi günü derslerin başlayacağı ve altı ay sürecek olan program da haftanın her günü bir ders işlenecek. İştirak edeceklere programın sonunda katılım belegesi(icazet) verilecek olan programda dersler YouTube üzerinden canlı olarak yapılacak.

İhsan Şenocak hoca derslere davet mahiyetinde kaleme aldığı davet metninde şu ifadelere yer verdi;

İFAM İslamî Hayat Okulu
Hayatını İslam’a göre şekillendiren her Müminin İslam’ı tebliğ etme, onu eşya ve hadiseye hakim kılma vazifesi vardır. Modern zamanda “sadece İslam” diyen bir şuurun inşasını hedefleyen İFAM İslamî Hayat Okulu, muhataplarını ilmin engin dünyasına taşımaya, hakikatle yüzleşmelerine yardımcı olmaya, tebliğ ödevini kuşanmaya, ev hanımı, aile reisi, hemşire, doktor, işçi, çiftçi, talebe, muallim, amir memur gibi rollerin yanında asıl vazifelerinin İslam davetçisi olduklarını onlara hatırlatmaya ve bir tebliğci olarak yetişmeleri için neler gerekiyorsa bütün bunları bir program çerçevesinde sunmaya taliptir.

Halimiz herkese malumdur. Çaremiz ise ruh kökümüze dönüp ilk İslam üniversitesi Suffe’den başlayarak sahabe gibi yeniden doğmaktır. Muhataplarını iş ve aile hayatından koparmadan  ilim tahsiline çağıran İFAM İslamî Hayat Okulu’nun varoluş gayesi her müminin tebliğ için gerekli olan ehliyet ve liyakatle donanmasıdır. İFAM İslamî Hayat Okulu bu ulvî gayeye matuf bir niyetle yola çıkıyor. Evlerimizi İslam okuluna çevirmeye namzet olan İFAM İslamî Hayat Okulu …. Haziranda başlıyor. Kayıt olmak için geç kalmayın.

Tefsir’den Fıkh’a, Akait’ten Davet’e muhtelif alanlarda derslerin belli bir sistem dairesinde işleneceği ve her bir katılımcının çağın ihtiyaçlarını dikkate alarak İslam’a çağıran bir tebliğci olarak yetişmesinin hedeflendiği programının birinci merhalesi bir yıl(iki dönem) devam edecek. Dersler youtube kanalından canlı olarak yayımlanacak. Bütün merhalelerin sonunda ise katılımcılara icazet verilecek.

Unutmamak gerekir ki Ümmet’in kurtuluşu da, İslam’ın cihan hakimiyeti de kendini Dîn-i Mübin’in gönüllü görevlisi olarak gören tebliğcilerin davet seferberliğiyle başlayacaktır. Bunun için biz “Bismillah” dedik. Siz de bu programı duyurabildiğiniz herkese duyurun, ulaşabildiğiniz her gönle ulaştırın.

Evlerinizi İslam okuluna çevirmeye, sizleri de o okulun muallimleri olmaya çağıran İFAM İslamî Hayat Okulu katılımcılara davet noktasında bir yeterlilik vermeye taliptir. Hocalarımızın sohbet tadında akdedeceği dersleri büyük bir keyifle dinleyecek, notlar alacak, ailenizin ve çevrenizin muallimi olacaksınız. İslamî Hayat Okulunda Pazar hariç her gün sadece bir saat ders olacaktır.

En büyük iyilik İslam’dır. Gelin o iyiliği hem öğrenelim hem de insanlarla paylaşalım. Unutmayalım ki her Müslüman İslam’ın görevlisi, her ev de bir İslam okuludur.

Gayret bizden tevfik ise Rabbimizdendir.

Birinci Dönemin Dersleri ve Hocaları

İhsan Şenocak – İslâmî Kimliğin İnşâsı
Selim Seyhan – Tasavvuf
Mahmut Sami Gülcü – İslam ve Aile
Enes Gür – Hadîs-i Şerif
Galip Yiğit – Siyer-i Nebî
Muhammed Aslan- Dualar ve Zikirler

*Programda her gün bir ders işlenecektir
* İzin günü pazar günüdür.
*Dersler YouTube üzerinden canlı olarak akdedilecektir.
*Başvurular 5 Haziran Cumartesi saat 21.00’da sona erecektir.

BAŞVURU İÇİN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ.

IFrame

Paylaş:

Diğer

İFAM MEZUNİYET PROGRAMI TERTİB EDİLDİ

İfam 2022.2023 mezuniyet programında 16. Mezunlarını verdi. Halka halka büyüyen İFAM, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen bir kısmının beş yılını bir kısmının da ihtisas programı ile

Külliyat’tan Hayır Sofrası Etkinliği…

Külliyat Anadolu Lisesi olarak; geliri farklı hayır kurum ve alanlarında kullanmak üzere hayır sofrası çalışması yaptık. Allah yapılan hayırları ve hayır soframızı dergahında kabul buyursun.

Ali Hâni el-Akrabâvî Hoca İFAM’ı ziyaret etti.

Ürdün’de mukim Filistinli sarf-nahiv-belağat-tefsir alimi ve youtube aracılığı ile 2500 den fazla dersi yayınlanmış halihazırda Ürdün’de ve Türkiye’deki medreselerde İslami ilimlere dair dersler vermeye devam

İFAM'daki yeniliklerden ve organizasyonlardan haberdar olmak için sizde kayıt olun