Search
Close this search box.

KARDEŞLERİMİZ İÇİN SEFERBER OLDUK

  Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 şehrimizi etkileyen iki büyük deprem felaketi sonrasında İFAM’da adeta seferberlik ilan edildi.

   Deprem haberinin ajanslara düşmesinin ardından yetkililerin yapacakları açıklamaları takip eden İFAM, ilk olarak Kızılay’ın kan çağrısına merkez ve şubelerden yoğun bir katılımla karşılık verdi.

  Ardından süratli bir şekilde yardım faaliyetini başlatan İFAM, ilk etapta 2 yardım tırını Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine ulaştırarak yetkililere teslim etti.

  Samsun Merkez’den 4, Konya ve Sakarya şubesinden 3 seyyar mutfağı teçhizatları, görevli personeli ve öğrenciler ile birlikte bölgeye göndereren İFAM, muhtelif enkaz çalışma bölgelerinde sıcak çorba ikramları gerçekleştirecek.

  Bunun yanı sıra Konya şubesinden 4 Tır ve 2 kamyon dolusu yardım malzemesini de Hatay’a doğru yola çıkaran İFAM, bölgeye ulaşan öğrencileri ile de sahadaki kurtarma çalışmalarına destek veriyor.

  Bulundukları illerdeki yardım organizasyonlarına da destek veren İFAM talebeleri hem gayretleri hem de dualarıyla bu zor gününde aziz milletimizin yanında olmaya gayret ediyor.

   Allah Teala milletimizi muhafaza etsin. Bu büyük felaket karşısında her bir ferdine dayanma gücü versin.

Paylaş:

Diğer

HASAN EFENDİ HAZRETLERİ’Nİ DAR-ı BEKAYA UĞURLADIK

Ahirete irtihal eden, Mahmud Efendi Hazretleri’nin halifesi İsmailağa Dergahı’nın son şeyhi Hasan Efendi Hazretleri’nin cenazesi Fatih Camii’nde kılınarak Edirnekapı Sakızağacı mezarlığında defnedildi. Yüzbinlerin hüsn-ü şehadetini