İFAM’DA DÖNEM SONU PROGRAMI

   İFAM talebeleri yoğun ders döneminin ardından yarıyıl tatiline ayrılacakları günün arefesinde bir araya geldiler. Tüm hoca ve talebelerin iştirak ettiği program Kuran-ı Hakim tilavetiyle başladı.Programın devamında İhsan Şenocak hocamız “Müslüman ve tatil” konulu konuşmalarını icra ettiler. Hocamız konuşmasında “evlerinize gittiğinizde haliniz anne babanıza ve tüm akrabalarınıza örnek olacak, duruşunuz Allah Rasûlü aleyhisselamın insanlıkla buluşturduğu ilahî nizamı temsil edecek” buyurdular. Hocamız konuşmasının devamında, İnsanlığın kurtuluşunun yok hükmünde olan beşeri sistemlerde değil, İslâm’ın lâ yemût ahkamında olduğunu, kafirler istemese de Allah azze ve cellenin nurunu tamamlayacağı hakikatini ifade ettiler.

   Dönem içerisinde derslerinde üstün başarı gösterip dereceye giren talebelerin ödüllendirildiği, marş ve ezgilerin okunduğu, ödüllü soru-cevap yarışmasının yapıldığı program Selim Seyhan hocamızın duası ile nihayete erdi.

Paylaş:

Diğer

İFAM MEZUNİYET PROGRAMI TERTİB EDİLDİ

İfam 2022.2023 mezuniyet programında 16. Mezunlarını verdi. Halka halka büyüyen İFAM, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen bir kısmının beş yılını bir kısmının da ihtisas programı ile

Külliyat’tan Hayır Sofrası Etkinliği…

Külliyat Anadolu Lisesi olarak; geliri farklı hayır kurum ve alanlarında kullanmak üzere hayır sofrası çalışması yaptık. Allah yapılan hayırları ve hayır soframızı dergahında kabul buyursun.

Ali Hâni el-Akrabâvî Hoca İFAM’ı ziyaret etti.

Ürdün’de mukim Filistinli sarf-nahiv-belağat-tefsir alimi ve youtube aracılığı ile 2500 den fazla dersi yayınlanmış halihazırda Ürdün’de ve Türkiye’deki medreselerde İslami ilimlere dair dersler vermeye devam

İFAM'daki yeniliklerden ve organizasyonlardan haberdar olmak için sizde kayıt olun