Search
Close this search box.

İFAM’DA DÖNEM SONU PROGRAMI

   İFAM talebeleri yoğun ders döneminin ardından yarıyıl tatiline ayrılacakları günün arefesinde bir araya geldiler. Tüm hoca ve talebelerin iştirak ettiği program Kuran-ı Hakim tilavetiyle başladı.Programın devamında İhsan Şenocak hocamız “Müslüman ve tatil” konulu konuşmalarını icra ettiler. Hocamız konuşmasında “evlerinize gittiğinizde haliniz anne babanıza ve tüm akrabalarınıza örnek olacak, duruşunuz Allah Rasûlü aleyhisselamın insanlıkla buluşturduğu ilahî nizamı temsil edecek” buyurdular. Hocamız konuşmasının devamında, İnsanlığın kurtuluşunun yok hükmünde olan beşeri sistemlerde değil, İslâm’ın lâ yemût ahkamında olduğunu, kafirler istemese de Allah azze ve cellenin nurunu tamamlayacağı hakikatini ifade ettiler.

   Dönem içerisinde derslerinde üstün başarı gösterip dereceye giren talebelerin ödüllendirildiği, marş ve ezgilerin okunduğu, ödüllü soru-cevap yarışmasının yapıldığı program Selim Seyhan hocamızın duası ile nihayete erdi.

Paylaş:

Diğer

HASAN EFENDİ HAZRETLERİ’Nİ DAR-ı BEKAYA UĞURLADIK

Ahirete irtihal eden, Mahmud Efendi Hazretleri’nin halifesi İsmailağa Dergahı’nın son şeyhi Hasan Efendi Hazretleri’nin cenazesi Fatih Camii’nde kılınarak Edirnekapı Sakızağacı mezarlığında defnedildi. Yüzbinlerin hüsn-ü şehadetini