Search
Close this search box.

Lübnan Trablus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rafet el-Mikati Hoca İhsan Şenocak Hocamızı ve İFAM’ı Ziyaret Ettiler

86 yıl müze olarak kaldıktan sonra tekrar asıl hüviyetine çevrilen Ayasofya Camii’nin açılışı için Türkiye’de bulunan Prf. Mikatî Hoca Ayasofya için bir kaside kaleme aldığını söyledi. Daha önce de 15 Temmuz’a dair yaşadığı duyguyu kasideleştiren Prf. Mikati bu defa da Ayasofya’ya dair bir kaside yazarak bunu İhsan Hocamıza da takdim etti.
Lübnan Müslümanlarının 15 Temmuz’da olduğu gibi Ayasofya’nın da açılışında sanki İstanbul’un yeniden fethedildiğini hissettiğini ruhen her zaman Türkiye’nin yanında olduklarını ama Ayasofya için bizzat bedenen de bu fethe iştirak ettiklerini sözlerine ekledi.
2018 yılında davetlisi olarak gittiğimiz Trablusşam Üniversitesi’nin kurucusu olan ve yakınlarda Âhiret’e irtihal eden Lübnan’da hocaların hocası olarak bilinen Muhammed Reşid el-Mikatî hocamızın bıraktığı yerden ilmi faaliyetlerini devam ettiren oğlu Rektör Prf. Rafet el-Mikatî’ye ve ona refakat eden Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Gelişim Stratejileri Araştırma Merkezi Müdürü Doç.Dr.Bülent Cırık Hoca’ya İFAM olarak teşekkür ediyor İslam ve Müslümanlara faydalı işler yapmaları hususunda Allah Teala’dan muvaffakiyetler niyaz ediyoruz.

Ayasofya Kasidesi
https://youtu.be/-9LwfKrekOA

Paylaş:

Diğer

HASAN EFENDİ HAZRETLERİ’Nİ DAR-ı BEKAYA UĞURLADIK

Ahirete irtihal eden, Mahmud Efendi Hazretleri’nin halifesi İsmailağa Dergahı’nın son şeyhi Hasan Efendi Hazretleri’nin cenazesi Fatih Camii’nde kılınarak Edirnekapı Sakızağacı mezarlığında defnedildi. Yüzbinlerin hüsn-ü şehadetini