Search
Close this search box.

MUHAMMED MURSİ’NİN GIYÂBÎ CENAZE NAMAZI KILINDI. 

MUHAMMED MURSİ’NİN GIYÂBÎ CENAZE NAMAZI KILINDI. 
İkindi namazından sonra İFAM olarak Mısır’ın hafız cumhurbaşkanı Allah Teala katında hakk’ın müdafîsi olduğuna şahit olduğumuz Muhammed Mursi adına gıyabi cenaze namazı kılınmıştır. Cenaze namazından önce İhsan Şenocak Hocaefendi şu açıklamalarda bulunmuştur.

KABE’NİN RABBİNE YEMİN OLSUN Kİ KAZANAN MUHAMMED MURSİ’DİR
Allah Teâlâ mü’minlerin ecrini yok etmeyecek. O müslümanların sıfatı ayeti kerimede الَّذِينَ اسْتَجَابُوا لِلَّهِ وَالرَّسُولِ مِنْ بَعْدِ مَا أَصَابَهُمُ الْقَرْحُ ۚ  (Âl-i İmrân 172)
Onlara bela musibet geldikten sonra da Allah’a Rasulüne icabet ettiler. Uhuttan sonrada Peygamber Aleyhisselam’ın ardına düşüp Mekke ordusuyla hesaplaşmaya yürüdü Sahabe. Allah Teâlâ onlara yukarıdaki ayeti kerimede وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا ۚ بَلْ أَحْيَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ (Âl-i İmrân 169) “Onlara ölüler demeyin” buyuruyor. Bu ayeti kerimeleri Muhammed Mursi mahkeme salonunda okumuştu. Kaydı var. الَّذِينَ اسْتَجَابُوا لِلَّهِ وَالرَّسُولِ مِنْ بَعْدِ مَا أَصَابَهُمُ الْقَرْحُ ۚ  (Âl-i İmrân 172)  Allah’a ve Rasulüne normal zamanda icabet etmek kolay. Ama bela geldikten, musibet  geldikten, zindanda hücrede kaldıktan, işkenceye maruz kaldıktan sonra da mahkeme salonunda bu ayetleri okuyanlar, Allah Teâlâ onlara büyük mükâfatlar, büyük ecirler var buyuruyor. Allah’ın inayetiyle Muhammed Mursi bunu göstermiştir. Yani bu asırda bu zamanda da müminler müslümanlar öyle adamlar var ki; onlara belalar musibetler gelse de özür dilemezler, geri adım atmazlar, oldukları yerde dururlar.  الَّذِينَ اسْتَجَابُوا لِلَّهِ وَالرَّسُولِ مِنْ بَعْدِ مَا أَصَابَهُمُ الْقَرْحُ ۚ  (Âl-i İmrân 172) Peki o karşı sayfada onlar sefere çıkarlar geri nasıl dönerler? فَانْقَلَبُوا بِنِعْمَةٍ مِنَ اللَّهِ وَفَضْلٍ لَمْ يَمْسَسْهُمْ سُوءٌ وَاتَّبَعُوا رِضْوَانَ اللَّهِ ۗ  (Âl-i İmrân 174)  Allah’ın rızasına rıdvanına talip olanlar Hasan el-Bennâ’ları, Muhammed Mursi’leri bu yolda Uhud’da şehit verseler de sonunda zaferle dönecekler Allah’ın inayetiyle. Ayet onu anlatıyor. Hasan el-Bennâ’dan yıllar sonra Muhammed Mursi nasıl geldiyse onların asil duruşunu hayatlarına taşıyanlar, onların çocukları şahadetlerinden sonra yeniden Mısır’a, âlem-i İslam’a gelecekler. Hz. Yusuf aleyhisselam, Mısır bize onu anlatıyor. وَشَرَوْهُ بِثَمَنٍ بَخْسٍ دَرَاهِمَ مَعْدُودَةٍۚ (Yusuf 20)
Kardeşleri birkaç kuruşa Hz. Yusuf’u sattılar. Muhammed Mursi ilk olarak başkan olunca Suudi Arabistan’a gitmişti. Fakat gittiğinde onu karşılayanlar siyonizme onu satmanın planını yapıyorlardı. Hz Yusuf’u da kardeşleri satmıştı. Onu da oradaki Amerikan uşakları sattılar. Peki, Yusuf’u (aleyhisselam) satanlar Hz Yusuf’un Mısır’a sultan olmasına engel olabildiler mi? Hayır,    Allah’ın inayetiyle, ümmeti satanlar, Amerika’ya satanlar, İsrail’e satanlar göreceksiniz sonunda onlar kaybedecekler. Mevziyi bırakanlar, cihad menzilinden uzaklaşanlar, göreceksiniz müslümanlar şehit verse de, sonunda onlar kaybedecek. Hani Haram b. Milhan Allah Rasulü Aleyhisselam’ın hafız talebesi, Bi’r-i Meune’ de şehit olurken hançeri Cabbar ona sapladığı zaman “Kabe’nin Rabbine yemin olsun ben kazandım” dedi. Cabbar “Öldüren ben ama kazandım diyen odur” dedi, haline baktı Haram b. Milhan’ın o sözü Cabbar’ı müslüman yapmıştı. Allah’ın inayetiyle Muhammed Mursi kazanmıştır. Hasan el-Bennâ’nın kazandığı gib, Kabe’nin Rabbine yemin olsun ki o da kazanmıştır. Allah’a ihanet edenler, müslümanlara ihanet edenler, makamın, mevkinin, dünyanın peşinde koşanlar Allah’a yemin olsun ki onlar kaybettiler. Yemin olsun ki Muhammed Mursi kazanmıştır. Bütün müslümanlar bilâd-ı İslam’da katiline lanet okuyorlar, ona dua ediyorlar. Allah Teâlâ bize    de zor zamanlarda  اَلَّذ۪ينَ اسْتَجَابُوا لِلّٰهِ وَالرَّسُولِ مِنْ بَعْدِ مَٓا اَصَابَهُمُ الْقَرْحُۜۛ(Âl-i İmrân 172).  Bela var, musibet var, onlar geldikten sonra da Allah’a icabet etmek Rasulüne icabet etmek, onların amelleri zayi olmayacak. Allah razı olsun Cenabı Hakk onu huzuruna şehit olarak kabul eylesin, bizi de davasına vâris, şefaatine nâil eylesin و الحمد لله رب العالمين

Paylaş:

Diğer