Mısırlı Dr. Safvet Ali MURSİ Hocamız İFAM’a Ziyarette Bulundu.

Mısırlı Dr. Safvet Ali MURSİ hocamız Çarşamba günü İlmi Ve Fikri Araştırmalar Merkezine ziyarette bulundu. Dr. İhsan ŞENOCAK hocamızla Batı ülkelerindeki müslümanların sıkıntıları, dertleri üzerine hasbihal ettiler. Dr. Safvet Ali MURSİ hocamız 30 seneyi aşkın süredir Amerika’da ikamet ediyor ve Amerika’da kurulan bir İslami merkezi yönetmekle birlikte muhtelif üniversitelerde kendi ihtisası olan fıkıh usulü ve karşılaştırmalı beşeri hukuk ve İslam hukuku alanında konferanslar veriyor ayrıca kendisinin Amerika’da yapılan davet ve irşat faaliyetlerinde büyük katkıları bulunmakta.
Dr. Safvet Ali MURSİ hocamız ‘İslam aleminin bu dönemde yaşadığı zorluklar ışığında müslüman gençlerin rolü’ konulu bir konferans verdi.
Ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyor, Allah Teâlâ’dan başarılarının ve İslami hizmetlerinin devamını niyaz ediyoruz.


زارنا يوم الأربعاء فضيلة الشيخ الدكتور صفوت على مرسي المصري، وكان له لقاء ثري مع فضيلة شيخنا الشيخ إحسان، دار حول هموم العالم الإسلامي في بلاد الغرب حيث يقيم الشيخ في أمريكا منذ أكثر من ثلاثين عاما وهو يدير مركزا إسلاميا هناك ويحاضر في عدة جامعات في تخصص أصول الفقه والفقه المقارن، وله إسهامات كبيرة في العمل الدعوي في أمريكا.
ثم حاضر الشيخ مجموعة من طلاب المركز الدراسات العلمية والفكرية عن دور الشباب المسلم في ظل التحديات التي يعيشها العالم الإسلامي في هذا العصر.
نشكر شيخنا للزيارة ولمحاضرته المفيد وندعو الله أن يديم نجاحه وأن يوفقه في خدمة الاسلامي. 

Paylaş:

Diğer

İFAM MEZUNİYET PROGRAMI TERTİB EDİLDİ

İfam 2022.2023 mezuniyet programında 16. Mezunlarını verdi. Halka halka büyüyen İFAM, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen bir kısmının beş yılını bir kısmının da ihtisas programı ile

Külliyat’tan Hayır Sofrası Etkinliği…

Külliyat Anadolu Lisesi olarak; geliri farklı hayır kurum ve alanlarında kullanmak üzere hayır sofrası çalışması yaptık. Allah yapılan hayırları ve hayır soframızı dergahında kabul buyursun.

Ali Hâni el-Akrabâvî Hoca İFAM’ı ziyaret etti.

Ürdün’de mukim Filistinli sarf-nahiv-belağat-tefsir alimi ve youtube aracılığı ile 2500 den fazla dersi yayınlanmış halihazırda Ürdün’de ve Türkiye’deki medreselerde İslami ilimlere dair dersler vermeye devam

İFAM'daki yeniliklerden ve organizasyonlardan haberdar olmak için sizde kayıt olun