UZEM Hazırlık Dönemi Sınav ve Sistem Hakkında Duyuru

Selâmun Aleyküm Kıymetli Kardeşlerimiz,

1. 16 Mayıs (bugün) itibariyle yoklamalar toplam puana etki edecek şekilde itibara alınacak olup ders günü ve vaktinde kendi profilimizden derse katılmaya özen gösterelim.

2. Yeni kayıtlar dün itibariyle sona ermiş olup bundan sonra yeni eğitim döneminde kadar kayıt alınmayacaktır. Sonradan kaydolanlar önceki derslerin linklerini sitemizde açacağı profilden “Ders Kayıtları” bölümünde bulabilirler. Ayrıca sonradan katılanların derslere uyum sağlaması kendi sorumluluğunda olup sınavlar için ayrıca bir sistem oluşturulmayacaktır.

3. Asıl sınavın sistemsel bir provası sadedinde 18 Mayıs Çarşamba günü sabah 12:00 dan gece 24:00 a kadar istedikleri zaman girip zaruri olarak tek seferde bitirebilecekleri bir deneme sınavı yapılacaktır. Sistemi ve kendinizi denemek adına bu sınava katılmanız önemle rica olunur. Zira bu sınava katılmazsanız asıl sınavda ne yapmanız gerektiğini bilemeyeceksiniz; bu sebeple asıl sınavda zaman kaybı yaşamanız dolayısı ile başarısız olmanız muhtemeldir. Deneme sınavının ortalamanıza etkisi yoktur.

4. Çeşitli ve geçerli mazeretlerden dolayı tek gün olarak belirlenen sınav tarihleri genişletilmiş üç gün içerisinde sınava girebilme gibi bir sistem geliştirilmiştir. Bu sistemle alakalı şu hususlara dikkat edilmelidir:

a. Sınavlarda yanlış doğruyu götürmeyecektir.

b. Her sınav 25 sorudan oluşmakta ve çoktan seçmeli olarak yapılmaktadır. Sınav süresi 75 dk olup belirlenen üç gün boyunca istediğiniz vakitte girebilirsiniz.

c. Sınav süresi dahilinde cevap şıklarınızı değiştirmeniz ve boş bıraktığınız soruya geri dönmeniz mümkündür. Sorular arasında ileri geri yapılabilecektir.

d. Eğer aday, sınav süresi içerisinde bir problemle karşılaşmış ise (internet bağlantısında kopma, sağlık sorunları vb.) testini yeniden kurabilir ve kaldığı yerden devam edebilecektir.

e. 75’dk lık süre dolmuş ise sınava tekrar giriş yapılamaz. Sınavdan istemeyerek çıkmış olsanız bile bu durum geçerlidir.

f. Yeni sınav tarihleri şu şekildedir:

SARF SINAV TARİHLERİ
22 Mayıs 01:00 – 24 Mayıs 24:00: Emsile Sınavı
18 Temmuz 01:00 – 20 Temmuz 24:00: Bina Sınavı
18 Eylül 01:00 – 20 Eylül 24:00: Maksud Sınavı

NAHV SINAV TARİHLERİ
24 Temmuz 01:00 – 26 Temmuz 24:00: Avâmil-i Birgivî Sınavı
18 Eylül 01:00 – 20 Eylül 24:00: Avâmil-i Cürcânî Sınavı

5. Kurban Bayramı İzninde herhangi bir değişiklik olmayıp 4 Temmuz – 17 Temmuz arası tatildir.

6. Aynı zamanda bundan sonraki sorularınızı gmail üzerinden değil İFAM UZEM Destek Sistemi üzerinden almaya başlamış bulunmaktayız.

7. Tarihleri ilan edilen 5 sınava ilgili tarih aralığında giremeyenlerin sınav puanı “0” olarak kaydedilecek ve tekrar sınava girme hakkı olmayacaktır.

Paylaş:

Diğer

İFAM MEZUNİYET PROGRAMI TERTİB EDİLDİ

İfam 2022.2023 mezuniyet programında 16. Mezunlarını verdi. Halka halka büyüyen İFAM, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen bir kısmının beş yılını bir kısmının da ihtisas programı ile

Külliyat’tan Hayır Sofrası Etkinliği…

Külliyat Anadolu Lisesi olarak; geliri farklı hayır kurum ve alanlarında kullanmak üzere hayır sofrası çalışması yaptık. Allah yapılan hayırları ve hayır soframızı dergahında kabul buyursun.

Ali Hâni el-Akrabâvî Hoca İFAM’ı ziyaret etti.

Ürdün’de mukim Filistinli sarf-nahiv-belağat-tefsir alimi ve youtube aracılığı ile 2500 den fazla dersi yayınlanmış halihazırda Ürdün’de ve Türkiye’deki medreselerde İslami ilimlere dair dersler vermeye devam

İFAM'daki yeniliklerden ve organizasyonlardan haberdar olmak için sizde kayıt olun