Search
Close this search box.

YUSUF KAPLAN HOCAMIZ İFAM’DA İLİM TALEBELERİYLE BİRLİKTE

Fikir dünyamızın müstesna şahsiyetlerinden Yusuf Kaplan Hocamız İFAM’da kardeşlerimizle buluşarak Gazze ve İslam Alemi’nin ahvaliyle alakalı konferans verdi.


BASİRETLE BAKMAK

Konuşmalarında Gazze’de yaşanan katliama mümin dimağların nasıl bakması gerektiğine yönelik ”Gazze’ye basarla (gözle görme) bakan hasarları, basiretle bakansa hisarları görür.” ifadelerini kullandı.
Tüm dünyanın gözü önünde yaşanan ve sessiz kalınan bu vahşetin ”Batı Medeniyeti’nin alçaklığını” bize açıkça gösterdiğine vurguladı.


GAZZE BİZİ KURTARACAK

İslam Âlemi şuana kadar Gazze’yi somut adımlarla kurtaramayıp ”Gazze’nin, şehadet aşkıyla, metaneti ve sabrıyla bizi kurtaracağına” dikkat çeken hocamız; şartlar ne olursa olsun birilerince her şeyin mübah kılındığı harplerde bile insanların hukukunu ve şerefini önemseyen İslam’ın bu ince ve derin kaidelerinin Gazzeli müslümanlar da nasıl aşikar olduğunu şu cümlelerle ifade etti: “Gazze’nin ispatladığı en önemli gerçek, insanlığın haysiyetini koruyacak olanların Müslümanlar olacağını dünyaya göstermesidir.”


GAZZE BİZİM NEYİMİZ?

Gazze’yi gündemlerine almayarak “Gazze’den bize ne?” diyerek Filistin davasını baltalamaya çalışan tiplere karşı Yusuf Kaplan “Gazze bizim neyimiz diyen adamlar ‘belhüm edal’ olan aşağılık adamlardır. Gazze bizim herşeyimizdir!” diyerek cevap verdi.


ÜLKENİN KADERİNİ ŞEKİLLENDİRECEK KUŞAK İFAM’DA

Konuşmalarına Türkiye’nin beklenen ülke olduğu vurgusuyla devam eden Yusuf Kaplan, talebe kardeşlerimize, sorumluluklarının farkında olmalrı gerektiğine ve ümmetin onlardan beklentisinin ne olduğuna dair şu hatırlatmalarda bulundu: “Ülkemizin kaderini şekillendirecek olan öncü kuşaklara ihtiyacımız var. Bu kuşak; dünyayı iyi tanıyacak, hadiseleri vahyin süzgecinden geçirecek, ayet ve hadisleri sistem kuracak şekilde okuyacak ve beklenen sistemi kuracak. Bu insanlar İFAM’dan çıkacak.”

Allah Teala Yusuf Kaplan hocamızdan razı olsun. İslam mücadelesi uğruna yaptığı ameliyelerini hayırla mükafatlandırsın.


Paylaş:

Diğer

Katar’da Gazze Toplantısı

İhsan Şenocak Hocamız Mahmut Sami Gülcü ve Abdullah Kadıoğlu hocalarımızla birlikte Katar’daki Gazze gündemli toplantıya iştirak etti. Birçok İslam ülkesinden alimin istişarelerde bulunup kararlar almak