Search
Close this search box.

DARU’L HUFFAZ HAYIRSEVERLERİN DESTEĞİYLE YÜKSELİYOR

İFAM bünyesinde imam hatip ortaokulu ile birlikte hafızlıklarını yapan Kur’an-ı Kerim’in küçük muhafızları hayırsever Müslümanların desteğiyle yeni binalarına kavuşuyor.

İnşa edilecek yeni bina ile kiralık yapıda hafızlıklarına devam eden kardeşlerimiz kendilerine göre projelendirilmiş yeni yerlerinde inşallah daha rahat bir çalışma ortamına kavuşmuş olacak.

İFAM HAFIZLIK bölümü ortaokul çağındaki öğrencilere okulla birlikte hafızlık yaptırma gayesiyle kurulmuştur. 4 yıl olarak planlanan bu programa talebe İmam Hatip ortaokulu ile birlikte başlar. İlk senesi hazırlık süreci olan programda talebe birinci yılında yüzüne, tecvid, meharic-i huruf, 30’uncu cüz ve bazı surelerin ezberi ile hafızlığa hazır hale getirilir. Bir yılın sonunda okulda 6’ıncı sınıfa geçen talebe İFAM’da da hafızlığa başlar. 6 ve 7’inci sınıfları okurken hafızlığını yapıp 7’inci sınıfın sonunda hafızlığını bitirir. 8’inci sınıfta ise bir taraftan hafızlığını haslarken diğer taraftan da İFAM’ın sunduğu olanaklarla LGS sınavına hazırlanır.

Halihazırda 70 kişi ile devam eden çalışmada şu ana kadar 20 kardeşimiz hafızlıklarını ikmal ederek mezun olmuştur.

  BAĞIŞ HESAPLARIMIZ

EMLAK KATILIM BANKASI – ONDOKUZMAYIS İLÇESİ İSLAM KÜLTÜR VE DAYANIŞMA VAKFI 

IBAN NO: TR62  0021 1000 0005 4381 6000 01

 

EMLAK KATILIM BANKASI (EURO HESABI) – ONDOKUZMAYIS İLÇESİ İSLAM KÜLTÜR VE DAYANIŞMA VAKFI 

IBAN NO: TR78 0021 1000 0005 4381 6001 01

Paylaş:

Diğer

HASAN EFENDİ HAZRETLERİ’Nİ DAR-ı BEKAYA UĞURLADIK

Ahirete irtihal eden, Mahmud Efendi Hazretleri’nin halifesi İsmailağa Dergahı’nın son şeyhi Hasan Efendi Hazretleri’nin cenazesi Fatih Camii’nde kılınarak Edirnekapı Sakızağacı mezarlığında defnedildi. Yüzbinlerin hüsn-ü şehadetini