Search
Close this search box.

DEPREM BÖLGESİNDE ÇALIŞMALARIMIZ HIZ KESMİYOR

İFAM- İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi olarak yaşadığımız büyük afetin akabinde tam bir seferberlik anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Afetin yaşandığı günün sabahında hemen organize olan hocalarımız ve ilim talebelerimiz aşağıda sıralanan çalışmaları yapmış yapmaya da devam etmektedir.

İlk olarak yüzlerce ilim talebesi genç kardeşlerimiz Kızılay’ın kan bağışı merkezlerine akın etti
Acil insani yardım için gıda, su, battaniye, yorgan, tıbbi malzeme gibi temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan 11 tır bölgeye sevk edilerek yetkililere teslim edildi.
Afetin ikinci gününde 8 farklı noktada İFAM merkez ve şubelerimizde kurulu ocakların sökülüp götürülmesi ile oluşturulan mobil mutfaklarda her gün yaklaşık 25.000 kişiye yemek ikramı yapıldı, yapılmaya devam ediliyor. Şu ana kadar sürekli kaynayan çorba kazanlarımızın yanında farklı çeşitlerde hazırlanan yemeklerimizi 250.000’den fazla kardeşimize ulaştırdık. Mutfaklarımız bölgede ihtiyaç kalmayıncaya kadar çalışmalarına hız kesmeden devam edecek.
Bölgede ulaşılmayı bekleyen köylere kurulan mobil yardım ekiplerimizle yardımları ulaştırmaya devam ediyoruz.
Sahada ve lojistikte 650 ilim talebesi gencimiz çalışmalara destek veriyor.
Bölgedeki gençlerimiz depremde vefat eden kardeşlerimizin evlerine, taziye noktalarına ziyaret gerçekleştirerek kardeşlerimizin yakınlarının acısına ortak oldu. Kurucu başkanımız İhsan Şenocak hocamız beraberindeki heyetle birlikte depremin ikinci gününden itibaren dört gün boyunca deprem bölgesindeki 12 il ve ilçeye ziyaretler gerçekleştirdi. Kardeşlerimize taziyelerini ileterek bu büyük afet karşısında manevi destekte bulundu.
Deprem bölgesinde evini kaybetmiş olan ve acil barınma ihtiyacı bulunan bir grup kardeşimiz Konya şubemiz tarafından otobüsle Konya’ya götürülerek misafir edildi.
Afet bölgesinde faaliyet gösteren ekiplerimizi düzenli olarak yenileri ile değiştirip oradaki hizmetin aksamadan yürütülmesini sağlıyor, ihtiyaç duyulan lojistiği çalışma noktalarımıza aksatmadan ulaştırıyoruz. İFAM olarak yaralarımız sarılıncaya kadar kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu milletin var ettiği bir kurum olan İFAM bu aziz millete hizmet etmenin şerefine her şart altında taliptir.

 

Paylaş:

Diğer

HASAN EFENDİ HAZRETLERİ’Nİ DAR-ı BEKAYA UĞURLADIK

Ahirete irtihal eden, Mahmud Efendi Hazretleri’nin halifesi İsmailağa Dergahı’nın son şeyhi Hasan Efendi Hazretleri’nin cenazesi Fatih Camii’nde kılınarak Edirnekapı Sakızağacı mezarlığında defnedildi. Yüzbinlerin hüsn-ü şehadetini