Bizler de Tarihi Âna Şahitlik Ettik!

 

Büyük âlim ve mürşid Mahmud Efendi Hazretleri’nin cenaze merasimine merkez ve şubelerden yüzlerce ilim talebesi ile iştirak ederek tarihi anlara şahitlik ettik.

Osmanlı sonrası dönemde ulvi değerinden kopartılıp dönüştürülmek istenen bir milletin unutturulmak istenen nesi varsa hepsini hatırlatan, en zor zamanlarda, imanın, ahlakın ve irfanın bayrağını açan, milyonların irşadına, emr-i bi’l-maruf ve nehy-i ani’l-münkerin kınanmaktan korkmadan îfasına, kadın erkek on binlerce talebe ve yüzlerce hoca ile memleketin mamur kılınmasına ömrünü adayan, dünyayı durak âhireti konak belleyen büyük veli Mahmud Efendi Hazretleri’nin rahmet-i rahmana doğru gerçekleşen vuslatı vesilesi ile yüzlerce ilim talebesi İFAM merkez ve şubelerden yollara döküldü. Mahmud Efendi Hazretleri’nin ulûm-u İslâmiyye’ye verdiği kıymetin ve yetişmesine vesile olduğu hocaların yanında hususi dualarının da bereketi olarak var olan İFAM, bir vefanın îfası ve böyle bir âlimi rabbâninin cenazesinde bulunmanın bahtiyarlığına nâil olmak için Fatih Camii’ne akın etti. İnsanların sel olup caddelere, sokaklara aktığı mahşeri kalabalığın içerisinde bizleri yeryüzü şahitlerinden bir şahit kılan Rabbimize hamd-ü senalar olsun.

Cenaze namazının akabinde İstanbul’da bir araya gelen İFAM talebeleriyle Süleymaniye Camii’nde buluşan İhsan Şenocak hocamız, ilim talebeleriyle Mahmud Efendi Hazretleri’nin mücadelesi bağlamında kısa bir sohbet gerçekleştirdi.

 

İhsan Şenocak Hocamızın Mahmud Efendi Hz. Özel Yayını : Yayın için tıklayın

 

Paylaş:

Diğer

İFAM MEZUNİYET PROGRAMI TERTİB EDİLDİ

İfam 2022.2023 mezuniyet programında 16. Mezunlarını verdi. Halka halka büyüyen İFAM, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen bir kısmının beş yılını bir kısmının da ihtisas programı ile

Külliyat’tan Hayır Sofrası Etkinliği…

Külliyat Anadolu Lisesi olarak; geliri farklı hayır kurum ve alanlarında kullanmak üzere hayır sofrası çalışması yaptık. Allah yapılan hayırları ve hayır soframızı dergahında kabul buyursun.

Ali Hâni el-Akrabâvî Hoca İFAM’ı ziyaret etti.

Ürdün’de mukim Filistinli sarf-nahiv-belağat-tefsir alimi ve youtube aracılığı ile 2500 den fazla dersi yayınlanmış halihazırda Ürdün’de ve Türkiye’deki medreselerde İslami ilimlere dair dersler vermeye devam

İFAM'daki yeniliklerden ve organizasyonlardan haberdar olmak için sizde kayıt olun