Search
Close this search box.

İfam Düzce Şubemizde Buhârî Şerîf Seferberliği

   İfam Düzce şubemizde okuyan talebe kardeşlerimiz ile Efendimiz Aleyhisselam’ın sahih hadislerini ihtiva eden Buhârî-i Şerîf’i (Tecrid-i Sarîh) bitirmenin sürûrunu yaşıyoruz.İFAM-İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi’nin programında da bulunan ve 2 ve 3. sınıfların okuduğu Bûhâri dersimiz kemâle erdi. Kitabı bitiren kardeşlerimiz ile birlikte İlim talebelesi kardeşlerimiz ve dışarıdan gelen misafirlerimiz için medresemizde bir program icra ettik. Aşr-ı şerif okunarak başlayan programda Buhârî’nin son hadisi şerifi misafirlerin huzurunda okundu.

   قال رسول الله صلى الله عليه وسلم

   كَلمتان خفيفتان على اللسان، ثقيلتان في الميزان، حبيبتان الى الرحمن
   سبحان الله وبحمده
   سبحان الله العظيم

“Söylenmesi çok kolay, mizanda sevabı ağır, Allah Teâla’ya da en sevimli iki kelime; Subhanallahi ve bihamdihi Subhanallahi’l-Azîm” hadis-i şerifi yüz bir kere sesli zikredildi. Salavatı şerifelerden sonra kitabı bitiren kardeşlerimiz ezberledikleri hadis-i şerifleri misafirlerimize okudular. İmam Buhari’nin hayatından ve eserinden bahsedilen programa Düzce ilimizin vaizleri, imamları ve esnafları büyük bir teveccüh gösterdi.
Geç saatlere kadar devam eden programa Ebubekir Sifil Hocamız canlı bağlantı ile katılım sağladı. Ardından Medine’yi Münevvere’de  bulunan İhsan Şenocak hocamızın canlı  yaptığı duaya amin denildi.
Program talebe kardeşlerimize hediye takdimi ve katılımcılara yapılan ikramlarla sona erdi.

Paylaş:

Diğer

HASAN EFENDİ HAZRETLERİ’Nİ DAR-ı BEKAYA UĞURLADIK

Ahirete irtihal eden, Mahmud Efendi Hazretleri’nin halifesi İsmailağa Dergahı’nın son şeyhi Hasan Efendi Hazretleri’nin cenazesi Fatih Camii’nde kılınarak Edirnekapı Sakızağacı mezarlığında defnedildi. Yüzbinlerin hüsn-ü şehadetini