İFAM AFGANİSTAN’DA

 

Yurtdışı yardım faaliyetlerimiz kapsamında, yıllardır devam eden savaş ve işgal dolayısıyla ekonomik olarak kalkınmaya fırsat bulamayan, son olarak ise ekonomik krizin olumsuz etkileriyle daha da sıkıntılı bir hale giren Afganistan’dayız.

Hocalarımızın, temel gıda maddelerinden oluşan yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için Kabil, Mezarı Şerif, Belh, Şibirgan şehirlerine gerçekleştirdikleri ziyaretler ile binlerce aileye gıda paketleri ulaştıran İFAM ayrıca İslami İlimler tahsili gören ilim talebelerine de destekte bulundu. Yapılan ziyaretler çerçevesinde hafızlık ve şer’i İlimler tahsili veren birçok medreseye erzak ve nakdi yardımlar ulaştırıldı.

 

Paylaş:

Diğer

İFAM MEZUNİYET PROGRAMI TERTİB EDİLDİ

İfam 2022.2023 mezuniyet programında 16. Mezunlarını verdi. Halka halka büyüyen İFAM, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen bir kısmının beş yılını bir kısmının da ihtisas programı ile

Külliyat’tan Hayır Sofrası Etkinliği…

Külliyat Anadolu Lisesi olarak; geliri farklı hayır kurum ve alanlarında kullanmak üzere hayır sofrası çalışması yaptık. Allah yapılan hayırları ve hayır soframızı dergahında kabul buyursun.

Ali Hâni el-Akrabâvî Hoca İFAM’ı ziyaret etti.

Ürdün’de mukim Filistinli sarf-nahiv-belağat-tefsir alimi ve youtube aracılığı ile 2500 den fazla dersi yayınlanmış halihazırda Ürdün’de ve Türkiye’deki medreselerde İslami ilimlere dair dersler vermeye devam

İFAM'daki yeniliklerden ve organizasyonlardan haberdar olmak için sizde kayıt olun