Search
Close this search box.

İFAM Merkez Hocalar Toplantısı İcra Edildi

   10:30’da başlayan İFAM Merkez hocalar toplantısında önemli konular müzakere edildi.

  Toplantıda öncelikle geçen haftanın kararları okundu ve kontrolü sağlandı. Ardından sınıf hocaları, sorumlu oldukları sınıfların haftalık yoklama ve ders durum raporunu sundu. Derslere devam ve mütalaa yapma konusunda zaafiyeti olan talebelerin durumu görüşüldü. Hafızlık derslerinde başarılı olan öğrencilere hediye verildi.Talebenin ilmî, fikrî, ahlâkî ve sosyal açıdan terakkisini sağlayacak istişareler yapıldı.

  İFAM Eğitim sorumlusu, zümre hocalarıyla yeni başlanan kitaplar ve müfredat takibi ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.Dönem sonunda gerçekleştirilecek İFAM Dönem Sonu Sınavı (İDSS) ile ilgili hazırlık sürecinin tamamlanmasına yönelik görev atamaları yaptı.Talebenin sınav haftası ders programı ve tatil programına dair bilgiler verdi.

  Yurt müdürü yurdun genel düzeni ile alakalı bilgiler verdi.Talebenin sınıf ve mütalaa salonunda daha rahat bir şekilde ders işlemesini ve mütalaa yapmasını sağlayacak projeler görüşüldü. Kantin ve yemekhanenin iç ve dış tasarımı ile ilgili değişiklikler için işin ehli iç mimarlarla yapılan istişareler değerlendirildi.

  Dilek ve temennilerden sonra Asr Suresi okunarak toplantı saat 13:30’da sona erdi.

Paylaş:

Diğer

HASAN EFENDİ HAZRETLERİ’Nİ DAR-ı BEKAYA UĞURLADIK

Ahirete irtihal eden, Mahmud Efendi Hazretleri’nin halifesi İsmailağa Dergahı’nın son şeyhi Hasan Efendi Hazretleri’nin cenazesi Fatih Camii’nde kılınarak Edirnekapı Sakızağacı mezarlığında defnedildi. Yüzbinlerin hüsn-ü şehadetini