Search
Close this search box.

İFAM PAKİSTAN AFET BÖLGESİNDE

 

Pakistan’da yaşanan sel felaketi sebebiyle bölgeye giden Mahmut Sami Gülcü ve Abdullah Kadıoğlu hocalarımız acil yardımları ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırdı.

Pakistan’da yaşanan sel felaketinden etkilenen kardeşlerimizin yanında olmak ve acil yardımları ulaştırmak için İFAM olarak afet bölgesindeyiz. İlk olarak Pakistan’ın afetten en çok etkilenen şehirlerden olan Multan, Sukkur ve Hayrpur’da 1500 aileye acil gıda yardımları ulaştırdık.Bölgede evler, ekinler sular altında. Sel suları hem hayatı zorlaştırıyor hem de hastalıkların çoğalmasına sebep oluyor. Afet bölgesinde çalışma yürüten hocalarımız İFAM’ın inşa edeceği sağlık kliniği için de incelemelerde bulundu.

Pakistan’da bir hafta içerisinde 10 bin aileye acil gıda yardımının yanı sıra ilaç, çadır ve cibinlikler ulaştıracak olan İFAM bu zor günlerinde Pakistanlı kardeşlerimizin yanında olmaya devam edecek.

 

Paylaş:

Diğer

HASAN EFENDİ HAZRETLERİ’Nİ DAR-ı BEKAYA UĞURLADIK

Ahirete irtihal eden, Mahmud Efendi Hazretleri’nin halifesi İsmailağa Dergahı’nın son şeyhi Hasan Efendi Hazretleri’nin cenazesi Fatih Camii’nde kılınarak Edirnekapı Sakızağacı mezarlığında defnedildi. Yüzbinlerin hüsn-ü şehadetini