Search
Close this search box.

İFAM Talebeleri Uluslararası Gençlik Buluşması’nda


Kırktan fazla devletten müteşekkil “Uluslararası Gençlik Buluşması’na” İFAM son sınıf öğrencilerimiz iştirak etti.

Yalova’da düzenlenen toplantıda kamp boyunca müslüman gençler, Alemi İslam’ın muhtelif bölgelerinden gelen kardeşleriyle tanışıyorlar, müslümanların sorunlarını müzakere ediyorlar.
Kampın dili ümmetin müşterek dili olan Arapça olması hasebiyle talebelerimiz kültürel manada gelişirken aynı zamanda Arapça muhadese noktasında da istifadeli bir program icra etmiş oluyorlar.

Program aynı zamanda kamp süresi boyunca her gün alanında mütehassıs âlim ve mütefekkirlerin düzenlemiş olduğu konferansları da içerisinde barındırıyor.

Talebelerimizin son sınıf olması hem programdan oldukça fazla istifade etmelerine hem de orada buluştuğu ve görüştüğü hocaların dikkatlerini üzerlerine çekmesine vesile olmuştur; öyle ki kardeşlerimiz hemen her meseleyi ilmi anlamda müzakere edip Kuran’ı Kerim ve Sünnet-i Seniyye merkezli değerlendirebilmektedir.

Kardeşlerimize Rabbimizden muvaffakiyetler dileriz.


Paylaş:

Diğer

HASAN EFENDİ HAZRETLERİ’Nİ DAR-ı BEKAYA UĞURLADIK

Ahirete irtihal eden, Mahmud Efendi Hazretleri’nin halifesi İsmailağa Dergahı’nın son şeyhi Hasan Efendi Hazretleri’nin cenazesi Fatih Camii’nde kılınarak Edirnekapı Sakızağacı mezarlığında defnedildi. Yüzbinlerin hüsn-ü şehadetini