İFAM’ın Muazzez Talebeleri İDS (İFAM Dönem Sonu) İmtihanında

     Ulu hocaların muhalled eserleri üzerinde beş yıl süreyle keşf-i kadim yapan İFAM, bir ilim ve fikir okuludur. Var oluş nedeni, modern zamanda Allah Resulü (sallâllahu aleyhi ve sellem)’in ve büyük ruhlu alimlerin yolunda yürüyen, ferdî ve ictimâî var oluşunu onların mirasında arayan ilim, fikir ve dava adamları yetiştirmektir.

         İFAM Talebeleri Dönem Sonu İmtihanında

     İDSS (İfam Dönem Sonu Sınavı) senede güz ve bahar dönemleri olmak üzere iki defa hem yazılı hem de sözlü olarak iki aşamada gerçekleştirilmektedir. Bu sınavlarla talebelerin derslerine daha fazla ihtimam göstermeleri ve okudukları dersleri tekrar etmeleri hedeflenmektedir. Hem test usulü yazılı hem de sözlü mülakatların yapıldığı bu imtihanlar talebenin test becerisini ve ifade yeteneğini geliştirmekle birlikte ileriye yönelik terakki etmelerini de sağlamaktadır.Birinci sınıfan beşinci sınıfa kadar her talebenin katıldığı ve dereceye girenlere çeşitli hediyelerin takdim edileceği imtihanlarımız üç gün boyunca devam edecektir.

     Programda yer alan her bir kitabı doğrudan ya da dolaylı olarak İslam’ın hayatı tayin etme vasıtası olarak gören ve bu çerçevede yorumlayan kardeşlerimize Allah Azze ve Celle’den muvaffakiyetler diliyoruz.

Paylaş:

Diğer

İFAM MEZUNİYET PROGRAMI TERTİB EDİLDİ

İfam 2022.2023 mezuniyet programında 16. Mezunlarını verdi. Halka halka büyüyen İFAM, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen bir kısmının beş yılını bir kısmının da ihtisas programı ile

Külliyat’tan Hayır Sofrası Etkinliği…

Külliyat Anadolu Lisesi olarak; geliri farklı hayır kurum ve alanlarında kullanmak üzere hayır sofrası çalışması yaptık. Allah yapılan hayırları ve hayır soframızı dergahında kabul buyursun.

Ali Hâni el-Akrabâvî Hoca İFAM’ı ziyaret etti.

Ürdün’de mukim Filistinli sarf-nahiv-belağat-tefsir alimi ve youtube aracılığı ile 2500 den fazla dersi yayınlanmış halihazırda Ürdün’de ve Türkiye’deki medreselerde İslami ilimlere dair dersler vermeye devam

İFAM'daki yeniliklerden ve organizasyonlardan haberdar olmak için sizde kayıt olun