Search
Close this search box.

İFAM’ın Muazzez Talebeleri İDS (İFAM Dönem Sonu) İmtihanında

     Ulu hocaların muhalled eserleri üzerinde beş yıl süreyle keşf-i kadim yapan İFAM, bir ilim ve fikir okuludur. Var oluş nedeni, modern zamanda Allah Resulü (sallâllahu aleyhi ve sellem)’in ve büyük ruhlu alimlerin yolunda yürüyen, ferdî ve ictimâî var oluşunu onların mirasında arayan ilim, fikir ve dava adamları yetiştirmektir.

         İFAM Talebeleri Dönem Sonu İmtihanında

     İDSS (İfam Dönem Sonu Sınavı) senede güz ve bahar dönemleri olmak üzere iki defa hem yazılı hem de sözlü olarak iki aşamada gerçekleştirilmektedir. Bu sınavlarla talebelerin derslerine daha fazla ihtimam göstermeleri ve okudukları dersleri tekrar etmeleri hedeflenmektedir. Hem test usulü yazılı hem de sözlü mülakatların yapıldığı bu imtihanlar talebenin test becerisini ve ifade yeteneğini geliştirmekle birlikte ileriye yönelik terakki etmelerini de sağlamaktadır.Birinci sınıfan beşinci sınıfa kadar her talebenin katıldığı ve dereceye girenlere çeşitli hediyelerin takdim edileceği imtihanlarımız üç gün boyunca devam edecektir.

     Programda yer alan her bir kitabı doğrudan ya da dolaylı olarak İslam’ın hayatı tayin etme vasıtası olarak gören ve bu çerçevede yorumlayan kardeşlerimize Allah Azze ve Celle’den muvaffakiyetler diliyoruz.

Paylaş:

Diğer

HASAN EFENDİ HAZRETLERİ’Nİ DAR-ı BEKAYA UĞURLADIK

Ahirete irtihal eden, Mahmud Efendi Hazretleri’nin halifesi İsmailağa Dergahı’nın son şeyhi Hasan Efendi Hazretleri’nin cenazesi Fatih Camii’nde kılınarak Edirnekapı Sakızağacı mezarlığında defnedildi. Yüzbinlerin hüsn-ü şehadetini