Sakarya, Bursa, Düzce ve Samsun İFAM olarak deprem bölgelerindeki yardım faliyetlerine devam ediyoruz

Bir çok ilim talebesi kardeşimiz ile beraber Malatya ve Hatay-Kilis güzergahında depremden etkilen kardeşlerimizin yaralarına bir nebze olsun merhem olabilmek, ihtiyaçlarını kaşılayabilmek ve Efendimizin Aleyhisselamı‘ın “Kişi kardeşinin yardımında olduğu müddetçe, Allah da onun yardımındadır” müjdesine nail olabilmek için rahlelerimizin başından bir hafta süreyle ayrıldık.

Kardeşlerimizin bir bölümü Kilis’de bulunan ihh lojistik merkezinde yemek pişirme, yükleme faliyetlerini sürdürürüyor, diğer kısmı Kilis ve Hatayın ilçe ve köylerine yardım paketlerini ulaştırmaya devam ediyor bir grup kardeşimiz ise Malatya’da lojistik destek sağlıyorlar. Bir hafta kadar farklı bölgelerde yardım faliyetlerine devam edilecek inşallah. Rabbim kardeşlerimizin yardımcısı olsun. Musibetlerden muhafaza eylesin.

 

Paylaş:

Diğer

İFAM MEZUNİYET PROGRAMI TERTİB EDİLDİ

İfam 2022.2023 mezuniyet programında 16. Mezunlarını verdi. Halka halka büyüyen İFAM, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen bir kısmının beş yılını bir kısmının da ihtisas programı ile

Külliyat’tan Hayır Sofrası Etkinliği…

Külliyat Anadolu Lisesi olarak; geliri farklı hayır kurum ve alanlarında kullanmak üzere hayır sofrası çalışması yaptık. Allah yapılan hayırları ve hayır soframızı dergahında kabul buyursun.

Ali Hâni el-Akrabâvî Hoca İFAM’ı ziyaret etti.

Ürdün’de mukim Filistinli sarf-nahiv-belağat-tefsir alimi ve youtube aracılığı ile 2500 den fazla dersi yayınlanmış halihazırda Ürdün’de ve Türkiye’deki medreselerde İslami ilimlere dair dersler vermeye devam

İFAM'daki yeniliklerden ve organizasyonlardan haberdar olmak için sizde kayıt olun