ABDULLAH YILDIZ HOCA İFAM’I ZİYARET ETTİ

Abdullah Yıldız Hoca İFAM’ı ve İhsan hocamızı ziyaret etti. Ziyaret esnasında evvela İhsan Hocamızla ümmetin ahvaline dair müzakerelerde bulunduktan sonra talebelerimizle hasbihal edip yılların getirmiş olduğu tecrübesini ve yirmi üç yıllık öğretmenlik hayatından süzülmüş samimi öğütleri ve ufuk açıcı kıssaları onlarla paylaştı.

Abdullah Yıldız 1954 yılında Adana/Kozan’da doğdu. İlkokulu köyünde okudu. Adana İmam Hatip Lisesi’ni 1973 yılında bitirdi. Konya Selçuk Eğitim Enstitüsü’nden 1976’da mezun oldu. 1980’den itibaren çeşitli eğitim kurumlarında toplam 23 yıl öğretmenlik yaptı. 2006’da bir grup yazar arkadaşı ile birlikte kuruluşuna öncülük ettiği Namaz Gönüllüleri Platformu’nun halen devam eden çalışmaları, birçok insanın namazla buluşmasına ve namaz bilinci kazanmasına vesile oldu. Ayrıca 2016 yılında Türkiye genelinde düzenlenen Diriliş Buluşmaları programında da konferanslar vermiştir.

Allah Teala’dan muvaffakiyetler diliyoruz.


Paylaş:

Diğer

İFAM MEZUNİYET PROGRAMI TERTİB EDİLDİ

İfam 2022.2023 mezuniyet programında 16. Mezunlarını verdi. Halka halka büyüyen İFAM, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen bir kısmının beş yılını bir kısmının da ihtisas programı ile

Külliyat’tan Hayır Sofrası Etkinliği…

Külliyat Anadolu Lisesi olarak; geliri farklı hayır kurum ve alanlarında kullanmak üzere hayır sofrası çalışması yaptık. Allah yapılan hayırları ve hayır soframızı dergahında kabul buyursun.

Ali Hâni el-Akrabâvî Hoca İFAM’ı ziyaret etti.

Ürdün’de mukim Filistinli sarf-nahiv-belağat-tefsir alimi ve youtube aracılığı ile 2500 den fazla dersi yayınlanmış halihazırda Ürdün’de ve Türkiye’deki medreselerde İslami ilimlere dair dersler vermeye devam

İFAM'daki yeniliklerden ve organizasyonlardan haberdar olmak için sizde kayıt olun