Search
Close this search box.

İFAM Çorum Olarak Katil İsrail’in Refah Saldırısını Telin Ettik

Aralarında İFAM Çorum şubemizin de bulunduğu Çorum’da faaliyet gösteren STK’lar tarafından İsrail’in Refah saldırısını telin etmek için basın açıklaması düzenlendi.

Çorum Merkez Hürriyet Meydanı’nda toplanan kardeşlerimizin katılımıyla düzenlenen basın açıklaması Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Program Çorum İl temsilcimiz Mehmet Polat hocamızın konuşması ve ardından Mehmet Cebeli Karaaslan hocamızın duasıyla hitama erdi.

Toplanan grup programın akabinde ‘kahrolsun İsrail, kahrolsun ABD’, ‘Ümmet uyuma kardeşine sahip çık’, ‘Katil İsrail hesap verecek’, sloganları atarak İsrail bayrağını ateşe verdi.

İsrail’e lanet sloganları atan grup adına konuşan İFAM Çorum temsilcimiz Mehmet Polat, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının yaklaşık 8 aydır aralıksız sürdüğünü belirterek, tüm dünya ülkelerinin İsrail’i durdurmak için ortak hareket etmesi gerektiğini söyledi.
İsrail tarafından yerinden edilmiş Filistinlilerin yaşadığı çadırlara düzenlenen saldırıda çok sayıda kardeşlerimizin yanarak hayatını kaybettiğini belirten Polat; “Günümüzün Ebu Cehili Netentahu ve Joe Biden’dır. Bütün imkanlarıyla Gazze’ye havadan, karadan, sudan saldırıyorlar. Mazlumların, çocukların, kadınların üstüne bomba yağdırıyorlar. İnsan haklarından bahsediyorlar ama Gazze’de ölenler kadınlar, çocuklar değil midir?!
Dünyanın en güçlü ordularıyla saldırıyorlar. Bir avuç Müslüman, Hz. Muhammed (Sallallâhu aleyhi vesellem)’in davasını koruma adına yüreklerinden, annelerinden, babalarından, eşlerinden, çocuklarından vazgeçti. Müslümanlar birlik içinde olmadığı için bunlar oluyor. Ama inanıyoruz ki katil Siyonist İsrail, Allah’ın da yardımıyla mağlup olacak.” ifadelerini kullandı.

Program Çorum Merkez Hürriyet Meydanında bu akşam saat 20.00’da başlayacak olan ‘Gazze için Özgürlük Ribatı’ ile devam edecek inşaAllah.

Paylaş:

Diğer

Katar’da Gazze Toplantısı

İhsan Şenocak Hocamız Mahmut Sami Gülcü ve Abdullah Kadıoğlu hocalarımızla birlikte Katar’daki Gazze gündemli toplantıya iştirak etti. Birçok İslam ülkesinden alimin istişarelerde bulunup kararlar almak

Yasin Aktay İFAM’ı Ziyaret Etti.

Yurt içi ve yurt dışında birçok dergide makaleleri yayınlanan ve birçok araştırma projesinde yer alan Prof. Dr. Yasin Aktay ve Prof. Abdulmecid Zindani’nin oğlu Abdullah